Erica to kolejna gra z PlayStation 4, która trafi na PC

​Erica, pierwotnie dostępna na PS4, trafi na Steam już w przyszłym miesiącu w cenie 9,99 euro. To kolejna produkcja dedykowana konsoli Sony, która trafi na inną platformę.

Interaktywny film od studia Flavourworks zadebiutuje na Steam 25 maja 2021 roku w cenie 9,99 euro z 10-procentową zniżką. Produkcja trafiła na konsolę Sony w sierpniu 2019 roku, a w tym roku pojawiła się również na platformach mobilnych. Historia skupia się na tytułowej bohaterce mającej za sobą trudne dzieciństwo, do której po latach odzywa się przyjaciel rodziny, prosząc ją o pomoc w rozwiązaniu sprawy morderstwa.

Sytuacja komplikuje się jednak w chwili, kiedy do dziewczyny odzywa się sam zabójca, chcący wyjaśnić sytuację. Erica oferuje nieliniową historię, co oznacza, że do jej zakończenia prowadzi kilka ścieżek, natomiast podczas zabawy należy podejmować rozmaite decyzje. W grze wystąpili prawdziwy aktorzy, a w główną postać wcieliła się Holly Earl.

Reklama

Pojawienie się Erica na komputerach nie dziwi, ponieważ Sony otwiera się także na inne platformy, czego efektem jest obecność na "blaszakach" takich tytułów, jak Heavy Rain, Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze, Death Stranding czy Horizon: Zero Dawn. Niebawem zagramy także w Days Gone.

Jak przyznał szef japońskiego przedsiębiorstwa, Jimy Ryan w przyszłości mamy oczekiwać następnych konwersji z PlayStation na PC i widzimy, że ten scenariusz jest właśnie realizowany. Na liście życzeń graczy znajdują się jednak dużo większe Bloodborne, God of War czy Dreams.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy