Elon Musk widzi faworyta do miana "Gry Roku"

​Elon Musk słynie z tego, że jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i lubi zabierać głos w różnych sprawach. Tym razem ujawnił swój typ na "Grę Roku" podczas rozdania nagród "The Game Awards". Jego predykcja nie budzi wielkich kontrowersji.

Elon Musk na czele wpływu

Pochodzący z Republiki Południowej Afryki miliarder jest bardzo ekscentryczną postacią w internecie. Swoje przemyślenia często publikuje na Twitterze, co spotyka się z bardzo różnym odbiorem. Po premierze gry "Cyberpunk 2077" Musk bardzo skrytykował produkcję za jej stan po wypuszczeniu na rynek.

Spotkało się to ze spadkiem notowań CD Projekt RED na giełdzie. Dwa lata później Musk zdecydował się pochwalić polskie studio za załatanie wszelkich dziur w swoim flagowym tytule. Wówczas akcje ponownie poszły do góry.

Reklama

51-latek kilka tygodni temu zdecydował się zakupić Twittera. Jest to efekt kolejnej luźnej wypowiedzi na tymże portalu, gdy stwierdził, że kupuje to medium społecznościowe. Ludzie początkowo myśleli, że to żart, ale po różnych perturbacjach doszło do transakcji.

Teraz Musk ponownie zdecydował się zabrać głos w sprawie gamingu. Właściciel Tesli oraz SpaceX pokusił się o wytypowanie "Gry Roku 2022". W stawce znajduje się kilka mocnych tytułów.

Komu przypadnie tytuł "Gry Roku"?

W środę poznaliśmy nominacje do nagrody "The Game Awards", gdzie rozstrzygnięta będzie kwestia najlepszej gry mijającego powoli 2022 roku. W stawce znalazły się gorące tytuły, które wyszły na rynek w ciągu tego roku. Oto nominowani: “A Plague Tale: Requiem", “Elden Ring", “God of War: Ragnarok", “Horizon Forbidden West", “Stray" oraz “Xenoblade Chronicles 3".

Trzeba przyznać, że stawka jest bardzo wyrównana. Wszystkie wymienione gry odbiły się szerokim echem wśród społeczności graczy. Elon Musk zdecydował się wyłonić swojego faworyta.

Biznesmen i wizjoner wypowiedział się w swoim stylu -  Twitterze w tym temacie. Według Muska na tytuł "Gry Roku" zasłużył "Elden Ring". Nie jest to bardzo kontrowersyjna opinia. Wyprodukowany przez studio "FromSoftware" tytuł był jednym z największych hitów pierwszej połowy 2022 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Elden Ring

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama