​Electronic Arts znowu zwalnia pracowników

Setki pracowników Electronic Arts stracą pracę, ale szef firmy dalej uważa, że EA “działa z pozycji siły".

Electronic Arts poinformowało dzisiaj, że zwolni około 6 procent swoich pracowników, jako część planu restrukturyzacji, który zakłada także zmiany w katalogu posiadanych przez firmę nieruchomości oraz zwiększenie wysiłków wokół lepszego wykorzystania szans na wzrost.

Restrukturyzacja w Electronic Arts

Ostatni roczny raport EA mówi, że firma zatrudniała na całym świecie blisko 13 tysięcy pracowników (stan na koniec marca 2022), tak więc fala zwolnień dotknie około 775 osób. W wiadomości do pracowników szef EA, Andrew Wilson, wskazał, że firma nadal operuje z pozycji siły i będzie skoncentrowana na kilku strategicznych priorytetach w przyszłości - tworzeniu gier z dużymi społecznościami, opartych o największe IP posiadane przez firmę oraz wykorzystaniu siły tych społeczności w jak największym stopniu. Plan zakłada także tworzenie interaktywnych opowieści, które staną się przebojami.

Reklama

O planowanych zwolnieniach firma zaczęła informować swoich pracowników na początku obecnego kwartału. Proces ten ma potrwać do pierwszych tygodni kwartału drugiego, czyli kwietnia bieżącego roku. EA złożyła dziś także dokumenty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, według których spodziewa się ponieść od 170 do 200 milionów dolarów opłat w wyniku planowanej restrukturyzacji. Cały proces według przedstawicieli EA powinien się zakończyć do końca września.

Inni giganci też zwalniają

W tym roku branża gier i tech była już świadkiem wielu olbrzymich fal zwolnień, z firmami takimi jak Google, MetaMicrosoft czy Twitch na czele - a na tym zapewne nie koniec. Samo EA już dokonało zwolnień, które dotknęły ponad 200 pracowników działu QA, którzy wspierali przede wszystkim rozwój Apex Legends.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy