​Electronic Arts wyłącza serwery w kultowej strzelance. Koniec pewnej ery?

To już oficjalne. Popularny amerykański wydawca gier wideo zdecydował się na radykalne kroki. Wraz z dniem 16 lutego usługi sieciowe i wszystkie oficjalne serwery w kilku częściach kultowej serii strzelanek z cyklu Medal of Honor zostają wyłączone.

Medal of Honor ma za sobą bardzo długą historię, choć produkcje wydawane pod tą wojenną marką kojarzą raczej starsi fani gamingu z uwagi, że pierwszy szlagierowy tytuł wydany został na rynek w 1999 roku, a większość kontynuacji powstało w pierwszej dekadzie 21 wieku.

Medal of Honor na radarze pierwszoosobowych wojennych strzelanek osadzonych głównie w klimacie II wojny światowej był przez pewien czas w stanie rywalizować z takimi tuzami jak Call of Duty czy Battlefield - zwłaszcza, jeśli mówimy o pierwszych odsłonach obu serii. Po czasie jednak blask MoH przygasał, a ostatnie części kultowej serii nie przebiły się do mainstreamu.

Reklama

Electronic Arts gasi światło. Serwery Medal of Honor wyłączone

Dokładnie 16 lutego 2023 roku następuje przykry moment dla wszystkich fanów serii Medal of Honor. Wydawcy z Electronic Arts zdecydowali się na wyłączenie usług sieciowych i serwerów przeznaczonych do rozgrywki online w kilku starszych tytułach wojennej serii.

Z oficjalnego bloga EA dowiadujemy się, że sprawa dotyczy Medal of Honor: Airborne z 2007 roku, jego kontynuacji - Medal of Honor, która debiutowała w 2010 roku, jak również bezpośredniego sequela również tego tytułu - Medal of Honor: Warfighter. Wszystkie wymienione wyżej produkcje debiutowały na platformach: PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360, więc mowa o wygaszaniu serwerów dedykowanych właśnie tym sprzętom.

Nic nie wskazuje na to, by Medal of Honor mógł powrócić do łask w najbliższym czasie. Electronic Arts raczej nie planuje operacji z gatunku wskrzeszenia marki. Plany wydawnicze Amerykanów koncentrują się raczej na serii Battlefield w kontekście pierwszoosobowych strzelanek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Medal of Honor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama