Elden Ring pobił rekord The Last of Us w liczbie nagród Game of the Year

Mamy nową, najczęściej nagradzaną grę wideo. Do tej pory rekord ten należał do The Last of Us Part 2, ale teraz z rąk Naughty Dog tytuł ten wyrwało Santa Monica Studios. Nowym królem jest God of War Ragnarok.

Końcówka roku dla graczy jest zazwyczaj bardzo ważnym momentem. Kiedy ograne zostaną już wszystkie tytuły z premierą w ostatnim kwartale, wielu fanów wraca zazwyczaj do swoich przygód z całego roku i zastanawia się, która z nich trafiła do nich najbardziej. Zastanawiają się dziennikarze, krytycy, streamerzy, YouTuberzy i posiadacze konsoli lub PC.

Wydawało się, że podsumowanie roku 2022 zakończyło się na gali The Game Awards, która w ostatnich latach urosła do najbardziej prestiżowej. Statuetka za grę roku trafiła do twórców Elden Ring, większość graczy jednogłośnie potwierdziła tę decyzję i zaczęliśmy powoli myśleć o tym, co przyniesie rok 2023.

Reklama

Jak pokazało jednak ostatnio The Last of Us: Part II, jest kilka osiągnięć, które można zdobyć poza tytułem gry roku. W 2020 roku tytuł GOTY trafił do produkcji Naughty Dog dokładnie 322 razy. Elden Ring właśnie pobił ten rekord o jeden tytuł GOTY. Biorąc pod uwagę, że niektórzy dopiero przymierzają się do podsumowania swojego roku 2022, ta liczba może jeszcze urosnąć.

Dla porównania God of War Ragnarok otrzymało na razie 74 tytuły GOTY. Nie oznacza to oczywiście, że produkcja FromSoftware była o tyle lepsza od tej Santa Monica Studios. Doskonale obrazuje to jednak, jak Elden Ring zawładnął całym tym rokiem i osiągnął globalny sukces, którego nie spodziewali się nawet najwięksi fani FromSoftu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy