Reklama

Elden Ring: Arcydzieło cosplayu w wykonaniu Jessici Nigri

​Elden Ring to jedna z najważniejszych premier na rynku gier wideo w pierwszej połowie 2022 roku. Produkcja zrobiła ogromne zamieszanie dzięki temu, że jest doskonale wykonana. Gra RPG akcji przyciąga również cosplayerów do tego, by tworzyli "ożywione" wersje postaci znanych z wirtualnej rozgrywki. Tym razem o projekt pokusiła się bardzo znana twórczyni internetowa. Efekty tego są nieprawdopodobne.

Na produkcję japońskiego studia From Software gracze czekali od wielu miesięcy. Fani rozgrywki w stylu fantasy nie mogli się doczekać debiutu tej gry. Emocje podgrzewał również fakt, że współpracę z twórcami nawiązał słynny George R. R. Martin, czyli jeden z ważniejszych pisarzy fantasy w XXI wieku.

Na podstawie jego cyklu “Pieśń lodu i ognia" oparto hit serialowy HBO - "Grę o Tron", grę "A Game of Thrones" oraz wiele innych komiksów czy gier wideo. To mogło zapewnić wiele milionów fanów, że Elden Ring spełni swoje oczekiwania i okaże się jedną z najciekawszych gier w ostatnich latach. Tak też się stało.

Reklama

Od kiedy produkcja pojawiła się na rynku, gracze wręcz zwariowali. Zaledwie w trzy tygodnie sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy i kopii. Już od wielu miesięcy nie było tytułu, który by osiągnął tak wielką popularność i wartość sprzedażową.

Również w serwisie Twitch wielu streamerów zaczęło przechodzić tę grę i budować na niej swój content. Użytkownikom tej platformy najwyraźniej podobało się to, gdyż Elden Ring również znajdował się w czołówce najchętniej oglądanych gier. Niespodziewanie produkcja stała się również źródłem inspiracji dla cosplayerów.

W produkcji jest kilka postaci, które są świetnie stworzone pod względem graficznym. Szczególną uwagę przykuła Ranni the Witch. To właśnie jej postać postanowiła “ożywić" Jessica Nigri - bardzo znana influencerka, która zrobiła ogromne poruszenie w mediach społecznościowych.

Nigri jest aktualnie jedną z najbardziej znanych osobowości internetowych. Amerykanka na swoim Instagramie może się pochwalić liczbą aż 4 milionów obserwujących. Jej publikacje są mniej lub bardziej odważne. Na największy szacunek zasługują doskonałe cosplaye, które 32-latka publikuje dosyć regularnie.

Kobieta swoją karierę zaczęła w 2009 roku i od tego czasu zdążyła sobie wyrobić niesamowitą markę w tym środowisku. Jest ceniona za to, że jej stroje są wykonane z największą dokładnością, publikowane zdjęcia zawsze mają niesamowity klimat.

Nigri w przeszłości "ożywiała" postacie z tak znanych produkcji jak: Gwiezdne Wojny, Wiedźmin czy The Legend of Zelda. Tym razem sięgnęła po postać z Elden Ring, a konkretnie Wiedźmę Ranni. Projekt ten wyszedł doskonale.

Na pierwszy rzut oka prezentuje się szczególnie okazały i rozłożysty kapelusz. Jest on bardzo charakterystyczny dla postaci wiedźm z różnych produkcji. Kapelusz ten w dolnej warstwie zawiera podświetlenie, które buduje jeszcze mroczniejszy i bardziej niesamowity klimat.

Twarz jest pokryta niebieskim makijażem, co idealnie przenosi wygląd wirtualnej postaci do świata rzeczywistego. W dolnej części możemy zauważyć pelerynę. To jednak nie wszystko. Na zdjęciach możemy zobaczyć iluzję dodatkowej pary rąk. To również nie była bardzo łatwa sprawa. Używając tkaniny, artystka zszyła replikę dłoni splecionych razem, aby stworzyć iluzję, że ma cztery kończyny.

Jej szczegółowe rękawiczki zostały stworzone przez twórcę znanego w internecie pod pseudonimem "wlccosplay". Amerykanka opublikowała ponadto film ukazujący ten cosplay na materiale wideo. Za jego reżyserię odpowiada Martin Wong. Trzeba przyznać, że ten projekt jest jednym z najlepiej zrobionych w tym roku. Wpis na Twitterze zebrał ponad 100 tysięcy polubień, co idealnie obrazuje zachwyt fanów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy