EA zatrudnia deweloperów do kampanii następnego Battlefielda

Battlefield 2042 nie zdążył jeszcze zaliczyć wyczekiwanego przez fanów comebacku, a plotki o kolejnej odsłonie zaczynają się już rozkręcać. Wygląda na to, że amerykańskie studio EA rozpoczyna prace nad kampanią.

Przyszedł czas na oderwanie się na chwilę od tematu Battlefielda 2042 i spojrzenie w dalszą przyszłość. To właśnie zdaje się robić studio Electronic Arts z Seattle, które poszukuje nowego pracownika na stanowisko Design Directora.

Jest to nowe studio budowane z doświadczonych. Głównym zadaniem Design Directora ma być sprawowanie pieczy nad kampanią nowego Battlefielda. Ma on nadzorować prace nad projektowaniem misji, narracją gry, mechanikami kampanii oraz stworzyć "doświadczenie o najlepszej możliwej jakości".

Reklama

Ogłoszenie zdaje się potwierdzać, że kolejne odsłony serii będą zawierać pełnoprawne kampanie dla jednego gracza. Samo studio faktycznie zdaje się poszukiwać najbardziej utalentowanych deweloperów. Wśród jego członków znajduje się już Marcus Lehto, który współtworzył serię Halo w Bungie.

Mamy również niedawne zapewnienie od DICE, że nie planują prędko odsuwać się od całej serii. W wywiadzie z GamesIndustry.biz Rebecka Coutaz mówiła, że studio nie ma aktualnie czasu na inne projekty i skupia się wyłącznie na Battlefieldzie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts | Battlefield 2042
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy