Reklama

Battlefield. EA pracuje nad kolejną grą z serii

​Battlefield 2042 wypadł fatalnie, ale EA nie rezygnuje z rozwoju tej serii. Trwają już prace nad kolejną odsłoną.

Niektórzy twierdzą, że Battlefield 2042 można już spisać na straty. Electronic Arts wciąż nie uporało się z wszystkimi błędami, wraz z następnymi aktualizacjami pojawiają się kolejne, a o nowej zawartości można jedynie pomarzyć. W efekcie serwery świecą pustkami. W niektórych częściach świata trudno nawet zebrać odpowiednią liczbę osób do wspólnej zabawy przez sieć. Co prawda EA zapowiada zmiany i rozszerzenie zawartości (m.in. o wzbogacone mapy, nowych operatorów oraz kolejne tryby), ale zdoła przywrócić zainteresowanie grą i przekuć porażkę w sukces?

Reklama

Oczywiście tego nie wiadomo, wiadomo natomiast, że Electronic Arts pracuje już nad kolejną odsłoną serii. Co prawda nie jest to oficjalna informacja, tylko doniesienia autorstwa Toma Hendersona, ale Henderson jest osobą na tyle wiarygodną, że można mu w tej sprawie niemal w pełni zaufać. Na tę chwilę nie wiemy o nowym Battlefieldzie prawie nic, ale jedno jest pewne - "Elektronicy" będą tym razem chcieli uniknąć błędów popełnionych poprzednim razem.

Battlefield - co wiemy o kolejnej odsłonie?

Henderson donosi, że nowy Battlefield znajduje się obecnie w fazie preprodukcji. Electronic Arts inwestuje w jego rozwój znaczące środki. Nad grą pracuje studio EA DICE, które z jednej strony chce uniknąć błędów popełnionych w Battlefieldzie 2042, ale z drugiej planuje wykorzystać szereg znanych z niego rozwiązań. Akcja kolejnej odsłony serii ma zostać osadzona we współczesności albo w bliskiej przyszłości.

Można się także spodziewać zmian w stronach konfliktu. Przypomnijmy, że w Battlefield 2042 boje toczą ze sobą Stany Zjednoczone oraz Rosja. Ta druga została na tyle mocno osadzona w rozgrywce, że twórcy nie byli w stanie jej usunąć po tym, jak Federacja Rosyjska dokonała inwazji na Ukrainę. Jednak mało prawdopodobne, aby Rosjanie wystąpili w kontynuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy