EA ogłosiło pracę nad grą o Iron Manie!

Kanadyjskie studio Electronic Arts ogłosiło, że pracuje nad grą o legendarnej postaci Marvela - Iron Manie. Projekt jest realizowany we współpracy z Marvel Games. Nie znamy jednak szczegółów dotyczących gry.

Iron Man czołową postacią w uniwersum Marvela

Iron Man to jedna z najbardziej kultowych postaci Marvel Studios. Fani klimatów superbohaterskich mogli o nim pierwszy raz usłyszeć już w 1963 roku. To wtedy Iron Man wystąpił w komiksie "Tales to Suspense #39".

Na samym początku przygody z udziałem tej postaci miały bardzo antykomunistyczny wydźwięk. Warto jednak wspomnieć, że lata 60-te i 70-te to był środek "Zimnej Wojny" i rywalizacji Stanów Zjednoczonych ze Związkiem Radzieckim niemal na wszystkich możliwych płaszczyznach.

Reklama

Pierwszym dużym filmem kinowym, w którym wystąpiła ta postać Marvela był "Iron Man" z 2008 roku w reżyserii Jona Favreau. Od tego momentu na ekranach kin wielokrotnie Iron Man pojawiał się w różnych produkcjach.

Co ciekawe, dużo wcześniej Iron Man pojawił się w grze wideo. Zadebiutował już w 1991 roku i od tego czasu można było spotkać superbohatera naprawdę w bardzo wielu tytułach growych. Teraz czas na kolejny. Studio Electronic Arts ogłosiło nową grę przy współpracy z Marvel Games.

Electronic Arts i Marvel nawiązują współpracę!

Marvel Entertainment oraz EA Motive Studio ogłosili, że nawiązali współpracę, której owocem ma być gra z Iron Manem w roli głównej. Jak sami twórcy mówią, należy się spodziewać zupełnie nowej gry przygodowej w trzeciej osobie. Według początkowych zapowiedzi, czeka na nas produkcja single-playerowa. Na temat współpracy więcej powiedział Bill Rosemann, wiceprezes i dyrektor kreatywny w Marvel Games.

Jak na razie nie znamy szczegółów dotyczących premiery. Gra jak na razie znajduje się w fazie produkcji, więc fani mogą się na nią poczekać nawet kilkanaście miesięcy. Projekt ten zapowiada się jednak ekscytująco i fani Marvela na pewno czekają na tę grę z niecierpliwością.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Electronic Arts | Iron Man
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy