Reklama

E3 2022 - tegoroczne targi gier odwołane

​Niestety, lecz tym razem doniesienia sprzed kilkunastu tygodni znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Największe targi gier z cyklu E3 zostały odwołane. Dowiedzieliśmy się, że wydarzenie w klasycznej formie może powrócić najwcześniej dopiero w przyszłym roku.

E3 w 2022 roku odwołane. Kolejne najwcześniej w 2023

Wiemy już, iż tegoroczne wydarzenie z cyklu E3 nie odbędzie się. W styczniu bieżącego roku w sieci pojawiało się sporo doniesień, że tak się właśnie może stać. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, które ze smutkiem przyjęte zostało przez całą branżę. Według doniesień - Electronic Entertainment Expo nie odbędzie się również w trybie online (jak np. miało to miejsce w 2021 roku).

Electronic Entartainment Expo. Czym jest?

Największe, cykliczne, coroczne wydarzenie związane z przemysłem gamingowym. To swoiste targi gier, które mają miejsce w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Podczas eventu producenci sprzętu i twórcy gier mają możliwość zaprezentowania swoich produktów. Zwykle podczas E3 ogłaszane są kolejne duże tytuły z gatunku "AAA".

Reklama

Electronic Entertainment Expo organizowane było nieprzerwanie od 1995 do 2019 roku, z kolei w 2020 roku globalna pandemia w sposób naturalny pokrzyżowała plany, co również uniemożliwiło odbycie się E3. Rok później event poprowadzony został tylko w trybie online.

Summer Game Fest z szansą na duży sukces

Spora szansa rodzi się przed Summer Game Fest, czyli wydarzeniem, które niejako poprzedzało legendarne E3. Ta letnia impreza prowadzona jest przez Geoffa Keighleya. Pierwsze jej wydanie miało miejsce w 2020 roku (w tym samym, w którym odwołano E3 z powodu pandemii).

Game Fest odbędzie się również w tym roku. Przed festiwalem rodzi się spora szansa na zwiększenie prestiżu i rangi tego wydarzenia, zwłaszcza w obliczu odwołania E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy