​Dwie trzecie graczy używa tego systemu operacyjnego. Czy jesteś w tym gronie?

Jaki system operacyjny cieszy się wśród graczy największą popularnością? Z najnowszego raportu Steama dowiadujemy się, że domyślnym systemem operacyjnym użytkowników korzystających z tej platformy z grami jest Windows 10, który dzierży ponad 65% całego rynku.

Valve przeprowadza comiesięczną ankietę dotyczącą sprzętu i oprogramowania. Dzięki niej możemy poznać preferencje graczy Steama, najpopularniejszej platformy na rynku, w zakresie używalności systemów operacyjnych, procesorów czy kart graficznych.

Windows 10 nadal najczęstszym wyborem graczy. Korzysta z niego dwie trzecie populacji Steama

Grudniowy raport rzuca na to wszystko nieco więcej światła. Okazuje się, że niemal dwie trzecie użytkowników Steama (65,42%) korzysta na co dzień z systemu operacyjnego od firmy Microsoft - Windows 10.

Na drugim miejscu w tej kategorii znajdziemy bezpośredniego następcę, czyli Windowsa 11, który debiutował w październiku 2021 roku. Z tego oprogramowania korzysta ponad 28% wszystkich graczy na Steamie. Od kilku miesięcy zauważyć można również tendencję wzrostową Windowsa 11, który powolutku zaczyna przejmować coraz większą przestrzeń na rynku.

Reklama

Warto dodać, że starszych systemów od Microsoftu, czyli Windowsa 7 w 32 i 64-bitowej wersji, jak również Windows 8 używa ledwie ponad 2% populacji Steama, więc śmiało można stwierdzić, że oprogramowanie to przynajmniej wśród graczy - przeszło już do lamusa.

Raport wskazuje jeszcze kilka ciekawych preferencji. Najpopularniejszą kartą graficzną wśród ankietowanych jest GeForce GTX 1650. Ponad połowa badanych posiada na pokładzie 16 GB pamięci RAM, a przeszło dwie trzecie użytkowników korzysta z procesorów od firmy Intel, dystansując tym samym bezpośredniego konkurenta, czyli firmę AMD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy