​Drugi sezon Squid Game jeszcze większym hitem? Jak wpłynie na branżę gier?

Co rusz słyszymy kolejne wieści o drugim sezonie Squid Game, fenomenie i przeboju końcówki 2021 roku, serialu, który skradł serca wielu odbiorców na całym świecie. Jung-Jae Lee, główny aktor pierwszego sezonu produkcji zdradził nam nieco więcej o przyszłości tego dzieła. Drugi sezon może mocno namieszać także... w branży gier wideo.

Squid Game debiutował na platformie Netflix we wrześniu 2021 roku. Nie trzeba było długo czekać, by dzieło twórców z Korei Południowej przebiło się na szczyt rankingów najbardziej popularnych seriali świata. Dziewięć odcinków pierwszego sezonu wystarczyło, by Squid Game zapisał się w historii jako najchętniej oglądany hit na wspomnianym Netfliksie.

Ogromny sukces koreańskiej produkcji wpłynął na to, że bardzo szybko zapowiedziano jej kontynuację w postaci drugiego sezonu dzieła. Aktor Lee Jung-jae, który wcielał się w głównego bohatera serialu na łamach Ilgan Sports ujawnił sporo ciekawych rzeczy o przyszłości i planach związanych ze Squid Game, podkreślając, że druga seria zrobiona będzie z jeszcze większym rozmachem.

Squid Game - sezon drugi po raz kolejny zamiesza w branży gier wideo?

Reklama

Słowa te rozpalają wyobraźnie nie tylko kinomaniaków, ale także graczy. Pamiętamy, jak duże zamieszanie w branży gamingowej pojawiło się przy okazji premiery oryginalnego Squid Game. Niezależni deweloperzy stworzyli autorską produkcję o tytule "Crab Game", która cieszyła się niesamowitą popularnością na Steamie, przyciągając w szczycie ponad 60 tys. graczy.

Do akcji wkroczyli także moderzy, którzy implementowali specjalne modyfikacje, pozwalające poczuć się jednym z bohaterów Squid Game, w innych znanych produkcjach. W konsekwencji gracze Minecrafta, Robloxa czy nawet CS:GO przystępowali do rozgrywki w "Zielone światło - czerwone światło" czy w innych śmiertelnych zabawach.

Drugi sezon, jeśli faktycznie zrobiony zostanie z jeszcze większym rozmachem i ponownie przyciągnie przed odbiorniki miliony z całego świata, to z całą pewnością wymiernie wpłynie to na branżę gier. Kto wie, być może powstanie nawet wysokobudżetowa produkcja osadzona w uniwersum Squid Game?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game | Crab Game

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama