Reklama

​Dmitrij Głuchowski poszukiwany listem gończym. Twórca "Metro" krytykował działania Rosji

Pisarz Dmitrij Głuchowski zmaga się z ogromnymi problemami. Rosyjskie ministerstwo wystawiło za nim list gończy. Prawdopodobnym powodem takiego stanu rzeczy jest jawne sprzeciwianie się działaniom zbrojnym realizowanym przez wojska Putina na terenach Ukrainy.

Rosyjski pisarz ścigany listem gończym. Sprzeciwiał się zbrojnym działaniom Putina

Głuchowski to bardzo popularny i zasłużony pisarz, a także felietonista i telewizyjny prezenter. Jego dzieła cieszą się ogromną popularnością również w Polsce. Jest twórcą znanych serii "Outpost" oraz "Metro". Ponadto jest autorem takich tytułów jak: "Tekst", "Futu.re" i "Witajcie w Rosji".

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę, Głuchowski regularnie wyrażał sprzeciw takim działaniom i stał poniekąd w opozycji do głównej retoryki przedstawianej w kraju najeźdźcy. Pisarz przebywa teraz poza terytorium Rosji, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym państwie postanowiło wysłać za nim list gończy.

Reklama

Głuchowski bliski świata gier za sprawą uniwersum "Metro"

Społeczność graczy z całą pewnością kojarzy twórczość Rosjanina z uniwersum "Metro", które ambitnie przeniesione zostało ze świata książek do świata gier wideo. Na rynku ukazało się bowiem kilka znamienitych produkcji z inicjatywy deweloperów z 4A Games. Jako pierwsze na rynku w roku 2010 zadebiutowało "Metro 2033", które dało podwaliny do powstania kolejnych dzieł z serii.

Większość gier inspirowanych twórczością Dmitrija Głuchowskiego cieszy się sporą popularnością i naprawdę dobrymi ocenami. Gracze doceniają przede wszystkim niepodrabialny postapokaliptyczny klimat, który udało się zaprojektować i oddać w rzeczonych produkcjach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy