Reklama

​Discord wprowadza płatne funkcjonalności. Zarobią na tym twórcy serwerów

Bardzo prężnie rozwija się w ostatnim czasie Discord, najpopularniejsza aplikacja wykorzystywana przez graczy do komunikacji głosowej i tekstowej. Właściciele oprogramowania zdecydowali się właśnie wdrożyć nowości, które pomogą wielu twórcom generować przychody ze swojej działalności.

Discord jest największą platformą przeznaczoną dla graczy, zawierającą w sobie wiele przydatnych funkcji, które nie tylko sprawiają, że program wykorzystywany może być do komunikacji głosowej i tekstowej, ale również do budowania obszernych for oraz kanałów społecznościowych służących do chociażby szybkiej wymiany informacji i danych.

W ostatnich kilku miesiącach Discord otrzymał pełną integrację z konsolami Xbox One oraz Xbox Series X/S. Pojawiły się już pierwsze przecieki, że w przyszłym roku integracja pojawi się również z urządzeniami od Sony. Nie tak dawno do serwisu wprowadzono także nowe opcje Aktywności, które pozwalają na wspólnym uczestnictwie w różnych grach i zabawach wielu użytkownikom jednocześnie.

Reklama

Discord pomoże administratorom serwerów zarabiać na swojej działalności

Teraz Discord zaprezentował kolejne nowości. Twórcy i założyciele kanałów będą mogli generować przychody na swoich wewnętrznych serwerach. Działa to na zasadzie poziomów członkostwa i modeli subskrypcji (Creator Subscriptions), za które użytkownicy zapłacą, by otrzymać konkretne korzyści i benefity np. przynależność do zamkniętych grup na serwerze czy inne gratyfikacje. Wysokość opłaty uzależniona jest od preferencji właściciela serwera, tak samo jak jakość i liczba korzyści wynikająca z tytułu bycia członkiem.

Do tej pory wielu administratorów serwerów wykorzystywało zewnętrzne serwisy i strony m.in. do zbiórek społecznościowych, by tworzyć autorski model subskrypcji. Teraz ta funkcja dostępna jest za pośrednictwem platformy Discord. Na razie jednak nowe opcje dostępne są tylko dla użytkowników Stanów Zjednoczonych. Jeśli się sprawdzą, to możemy doczekać się ich oficjalnej premiery w innych regionach, m.in. również w Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Discord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy