Diablo Immortal: Mikropłatności nie wpłyną na grywalność?

​Premiera Diablo Immortal na PC i smartfonach zbliża się wielkimi krokami. W jednym z poprzedzających debiut wywiadów poruszono bardzo ważny dla społeczności tej gry temat - mikropłatności.

Temat mikropłatności w Diablo Immortal nie był aż tak często poruszany do momentu ogłoszenia premiery gry na PC. Rynek mobilny rządzi się innymi prawami i większość graczy wychodzi z założenia, że kiedy angażuje się w jakąś produkcję na swoim smartfonie, prawdopodobnie będzie ona zawierać jakiś element pay to win.

Kiedy Blizzard zapowiedział jednak ostatnio, że Diablo Immortal trafi również na PC, pytania o mikropłatności z powrotem ujrzały światło dzienne. Gracze zaczęli rozważać spróbowanie swoich sił w nowym hack n’ slashu i zaraz potem pojawiały się obawy, czy do rywalizacji na najwyższym poziomie nie będzie wymagany gruby portfel.

Reklama

Część obaw starał się uspokoić Joe Grubb, jeden z deweloperów Diablo Immortal, który w wywiadzie z PCGN wyjaśnił krótko, co będzie można kupić w nadchodzącej grze.

Mikropłatności mają być opcjonalne i nie są potrzebne do ukończenia jakiejkolwiek aktywności. Nie będzie można kupić doświadczenia ani broni lub pancerzy i co najważniejsze, mikropłatności mają nie wpływać na podstawowe mechaniki gry.

Trudno uwierzyć, żeby casualowi gracze, którzy nie podejdą do gry aż tak poważnie, będą potrzebowali karty kredytowej do przebrnięcia przez trudniejszy content.

Dyskusja o pay to win zdaje się nabierać większego znaczenia na wyższym poziomie, kiedy chodzi chociażby o min-maxowanie postaci. Wtedy wydane na grę pieniądze zaczynają odgrywać większe znaczenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo Immortal | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy