Reklama

Diablo Immortal nie ukaże się we wszystkich krajach

​Gracze na całym świecie z niecierpliwością czekają na Diablo Immortal. Jednak nie wszystkim będzie dane tę grę uruchomić.

Premiera Diablo Immortal odbędzie się już 2 czerwca, w wersjach na iOS-a, Androida oraz PC. Activision Blizzard Benelux poinformowało jednak, że gra nie będzie dostępna w Belgii oraz Holandii. Powodem jest obowiązujące w tych krajach prawo dotyczące tzw. lootboksów, czyli płatnych paczek z losowymi, wirtualnymi przedmiotami.

Reklama

Przypomnijmy, że gra będzie dostępna w modelu free-to-play. To znaczy, że pobierzemy ją za darmo, a zapłacimy w niej wyłącznie za opcjonalne mikrotransakcje. Można się spodziewać, że system mikropłatności będzie dość wyraźnie zaakcentowany. Za prawdziwe pieniądze kupimy zarówno skórki dla naszej postaci, jak i ulepszenie nagród otrzymywanych podczas zabawy.

Belgia i Holandia na wojnie z lootboksami

Powyższe kraje są pierwszymi, które stanęły do walki z kontrowersyjnymi lootboksami. Wszystko zaczęło się w 2018 roku, po premierze Star Wars: Battlefront 2.

Sieciowa strzelanka od Electronic Arts miała tak nachalny i losowy system mikrotransakcji, że wywołała burzę w branży. W 2020 roku Holandia nałożyła nawet karę na EA w kwocie 500 tys. dolarów za lootboksy występujące w serii FIFA, w trybie FIFA Ultimate Team.

Gracze wyczekujący Diablo Immortal są rozczarowani. Z jednej strony Belgowie i Holendrzy smucą się, że nie będzie im dane zagrać w długo wyczekiwaną grę, a z drugiej cała rzesza narzeka na to, że Blizzard w ogóle wprowadził do niej lootboksy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy