Reklama

Diablo Immortal: Blizzard odbiera graczom walutę w grze. Powód?

​Fani Diablo Immortal ze zdziwieniem zauważają, że na ich kontach w grze powstaje ogromne zadłużenie. Winne mogą być zakupy z niepewnego źródła.

Gracze Diablo Immortal coraz częściej zauważają, że wzrasta ich zadłużenie na kontach gry. Wcześniej dokonywali oni zakupu Wiecznych Kul, jednej z głównych walut w grze. Jednak zamiast z oficjalnego źródła, dokonywali oni zakupów na stronach zewnętrznych. Okazuje się, że teraz Blizzard usuwa graczom tak zakupione Kule z ekwipunku.

Największe zamieszanie w związku z Kulami powstało na subreddicie Diablo Immortal. Jednocześnie gracze przyznają się tam, że próbowali w ten sposób zaoszczędzić spore sumy - 60 Kul kosztuje około 89 funtów brytyjskich, tak więc za 7200 Kul można zapłacić nawet niecałe 90 funtów. Jednak gracze piszą, że za tę samą liczbę Kul udało im się wydać około 8,69 funta.

Reklama

Jednak reperkusje z powodu taniego zakupu mogą być jeszcze bardziej poważne. Niektórzy informują, że ich konta zostały zbanowane, aczkolwiek nie wygląda na to, by spotkało to każdego. W innych przypadkach, gracze z ujemną liczbą Kul na koncie nie mogą brać udziału w eventach grupowych, takich jak party, lochy ani szczeliny.

W przypadku jednego z klanów połowa jego członków ma ujemne saldo kul na koncie, ale wszyscy jednogłośnie przyznali, że zasłużyli sobie na to co ich spotkało. Z drugiej strony twierdzą, że gdyby Kule w sprzedaży oficjalnej nie były aż tak drogie, do sytuacji ani zamieszania nigdy by nie doszło.

Już wcześniej najnowsza gra Blizzarda wywołała sporo kontrowersji, głównie z powodu mikrotransakcji - niektórzy obliczali łączny koszt wszystkich wzmocnień dla postaci na niemal 2,5 mln zł. Blizzard próbował łagodzić krytykę, pisząc, że zdecydowana większość graczy nie wydaje żadnych pieniędzy - ale z drugiej strony słowom przedstawicieli firmy zdaje się przeczyć fakt, że pierwsze 100 milionów dolarów "pękło" w zaledwie osiem tygodni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy