Diablo Immortal wśród najgorzej ocenianych gier w historii Blizzarda

Swoje niezadowolenie Diablo Immortal gracze postanowili wyrazić w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób. Średnia ocen na Metacriticu nowej gry mobilnej Blizzarda spadła już do poziomu 0.8.

Gracze potrzebowali zaledwie kilku dni, żeby zapoznać się z Diablo Immortal i jasno stwierdzić, że nie jest to gra warta ich czasu. Długo czekaliśmy na premierę tego tytułu i przez kilka ładnych lat nie słyszeliśmy o nim w zasadzie nic. Blizzard niespodziewanie przerwał tę ciszę, zapowiedział port gry na PC i niedługo później oficjalnie otwarto serwery.

Niestety Diablo Immortal daleko jest to Diablo, na jakie czeka od lat wielu fanów serii. Gameplay przypomina oczywiście grę mobilną, co nie powinno być dla nikogo dziwne, ale większość negatywnych opinii bierze się z modelu mikropłatności. Gra na każdym kroku zachęca do wydawania dodatkowych pieniędzy, a kwota za wymaksowanie postaci przekracza podobno 100 tysięcy dolarów.

Reklama

Nic więc dziwnego, że gracze zostawili już w spokoju nową grę Blizzarda i zamiast tego zaczęli szukać sposobów na przekazanie twórcom swojego feedbacku. Podobnie jak w przypadku wielu tego typu porażek, niektórzy udali się na Metacritica.

Diablo Immortal jest teraz w rezultacie trzecią najgorszej ocenianą grą w historii Blizzarda. Po blisko 600 recenzjach od fanów gra ma średnią ocen na poziomie 0.8. Niżej w tym niechlubnym rankingu znajdują się jedynie Warcraft III Reforged (0.6) i World of Warcraft Classic: Burning Crusade (0.4).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo Immortal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy