Diablo 4 – w plikach znaleziono wzmiankę o bardzo ważnej funkcji na PC

​Gracze nie mogą grać w Diablo 4 przez następne dwa miesiące, więc zaczęli sprawdzać, co dzieje się w plikach gry. Według ostatnich znalezisk nowe action RPG zapewni wsparcie kilku ważnych funkcji na PC.

Zdania na temat Diablo 4 są podzielone po ostatnich dwóch beta testach. Jedni doszli do wniosku, że gra jest zbyt prosta, niezbalansowana i daleko jej do Path of Exile, które powinno kontynuować swoją dominację rynku po premierze sequela. Inni z kolei zakochali się w klimacie, docenili dopracowany gameplay oraz grafikę, a prostota wielu mechanik pozwoliła im szybciej zrozumieć zasady, jakimi kieruje się cała gra.

Reklama

Jednym z elementów, które spotkały się z niemalże jednogłośną krytyką jest UI. Społeczność PC szybko doszła do wniosku, że większość Diablo 4 projektowano z myślą o konsolach. W wielu sytuacjach kontroler jest wygodniejszy od myszki i klawiatury, a w wersji beta na PC brakowało kilku istotnych funkcji, które są standardem we współczesnych ARPG.

Chociaż fani Diablo na PC czuli się do tej pory ignorowani, według dataminerów na horyzoncie jest parę ekscytujących rzeczy. Autor powyższego posta zwrócił uwagę na fakt, że pliki gry sugerują wsparcie nie tylko DLSS, ale również DirectStorage, nowej technologii Microsoftu, która ma przyspieszyć czasy ładowania.

Skoro Blizzard planuje najwyraźniej dopracować wersję Diablo 4 na PC do premiery, może trafi do nich feedback od graczy z ostatnich beta testów. Kilka drobnych usprawnień do UI oraz sposobów kontrolowania postaci zrobiłoby dużą różnicę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy