​Diablo IV. Wszystkie znane problemy techniczne podczas testów beta

Otwarte testy beta Diablo IV rozbudziły entuzjazm wielu miłośników serii. Gra zadebiutuje oficjalnie na początku czerwca, więc Blizzard w jak największym stopniu chce przygotować swoją produkcję do udanego startu i nie powtórzyć błędów innych deweloperów.

Podczas ograniczonych zamkniętych testów gracze uskarżali się głównie na długi czas oczekiwania w kolejce, częste rozłączanie z serwera i nie najlepszą optymalizację sprzętową. Teraz ruszyły otwarte testy trwające przez cały weekend, których celem jest weryfikacja balansu w rozgrywce i sprawdzenie stabilności infrastruktury Blizzarda.

Na ten moment producenci zbierają opinie od graczy i analizują wszystkie usterki. Z oficjalnego bloga dowiedzieliśmy się także o wszystkich znanych błędach i problemach, jakie uporczywie towarzyszą graczom.

Reklama

Główne problemy podczas testów beta Diablo IV:

Największą bolączką po raz kolejny są serwery. Użytkownicy uskarżają się na częste rozłączenia i brak możliwości ponownego dołączenia do gry. Nierzadko towarzyszy temu brak sposobności do zasilenia szeregów konkretnej drużyny. Ten kłopot znajduje się już pod lupą Blizzarda.

Inny problem techniczny dotyczy grania w Diablo IV w trybie pełnoekranowym. Minimalizacja gry poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy ALT+TAB może wprowadzić destabilizacje klienta gry lub nawet całkowicie wyłączyć program. Rozwiązanie i obejście tego problemu znajdziecie pod tym adresem.

Warto także wspomnieć o problemach z głosem podczas gry. To częsta bolączką o której wspomina na forum Blizzarda całkiem spora rzesza graczy. By uporać się z tym, wystarczy wejść do ustawień gry i dostosować Audio do języka angielskiego. Póki co jest to jedyny dostępny język. Oczywiście pełnoprawne wydanie Diablo IV zaoferuje znacznie więcej regionalnych języków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy