Diablo 4 uczyniło Diablo Immortal bardziej popularnym - twierdzi Blizzard

Jeden z twórców Diablo 4 udzielił wywiadu, w którym wspomniał między innymi o obawach firmy odnośnie popularności Diablo Immortal po premierze "czwórki".

Zanim Diablo 4 oficjalnie zadebiutowało, Blizzard miał pewne obawy, czy ich najnowsza gra nie sprawi, że o Diablo Immortal większość graczy natychmiast zapomni. Diablo Immortal, które zadebiutowało w zeszłym roku, to gra MMO w modelu free-to-play, nastawiona przede wszystkim na osoby korzystające z urządzeń mobilnych. 

Reklama

Wersja PC co prawda również się ukazała, ale wywołała sporo kontrowersji, głównie za sprawą absurdalnie drogich mikrotransakcji, które zmieniały grę w "pay to win". Jednak na urządzeniach mobilnych sytuacja była goła inna, ale nawet tam Blizzard nie był pewny, czy po pojawieniu się "czwórki" gracze nie porzucą poprzedniej wersji. Rod Fergusson, główny menedżer marki, powiedział o tym w wywiadzie dla serwisu Rock Paper Shotgun w następujących słowach:

Natomiast zapytany o to, czy Diablo 4 musiało wejść na rynek PC z przytupem po źle odebranym Immortal, przedstawiciel studia powiedział, że "nie, bo mówimy o różnych grach, z różnymi celami. Gry free to play są inne niż tytuły triple-A. Diablo 4 nie jest tytułem pay to win, zawiera jedynie elementy kosmetyczne itd. Natomiast Diablo Immortal odniosło wielki sukces, z którego jesteśmy dumni, granie w tę grę daje sporo frajdy. Diablo 4 to zupełnie inny rodzaj doświadczenia".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Diablo IV | Diablo Immortal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy