Diablo 4 - 30 dolarów za kolorowy portal. Fani wściekli na monetyzację gry

Blizzard nie pokusił się (jeszcze) o żadne rozwiązania pay-to-win w Diablo 4, ale cały czas szuka nowych sposobów, aby wyciągnąć ze swoich graczy więcej pieniędzy. Ostatnią z rewelacji jest alternatywny kolor dla portalu.

Monetyzacja Diablo 4 od premiery gry wzbudzała spore kontrowersje. Odetchnęliśmy z ulgą, kiedy stało się jasne, że nie możemy wymienić prawdziwych pieniędzy na mocniejsze przedmioty, ale sam sklep wciąż pozostawiał wiele do życzenia. Skiny są drogie, większość z nich nie wyróżnia się znacząco ponad resztą i wśród weteranów nie cieszą się one raczej zbyt dużą popularnością.

Szczególne rozbawienie wśród graczy wzbudził ostatnio najnowszy dodatek do sklepu - kolorowe skiny do portali. Zestaw alternatywnych wyglądów do portali kosztuje niecałe 30 dolarów, czyli blisko połowę ceny premierowej wersji Diablo 4. Powyższy post błyskawicznie rozszedł się po Reddicie i doczekał się setek komentarzy sfrustrowanych oraz rozbawionych graczy.

Reklama

Gdyby ten scenariusz nie był wystarczająco zabawny, gracze zauważyli jeszcze jedno, komiczne rozwiązanie. Portale są bowiem przypisane do konkretnych klas. Jeżeli gracie głównie Czarodziejką lub Necromancerem, zapłacicie 30 dolarów za pięć różnokolorowych portali, ale będziecie mogli skorzystać tylko z kilku z nich. Reszta będzie bowiem ekskluzywna dla innych klas.

Jak słusznie zauważyli fani Diablo 4, ceny w sklepie są absurdalne. Za 30 dolarów można dosłownie kupić Palworld, które cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem i ma miliony graczy. Pocket Pair stworzyło produkcję, która oferuje rozrywkę na setki godzin, liczne mechaniki znane z survivali oraz świetną koncepcję automatyzacji bazy dzięki naszym Palom. Możecie wejść więc w świat Palworld albo kupić pięć kolorowych portali do Diablo 4.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy