Reklama

Diablo 2: Resurrected z cross-platformową progresją

​Premiera odświeżonej wersji hitu sprzed 20 lat zbliża się wielkimi krokami. Już 23 października zaczniemy podążać na wschód, zawsze na wschód. A w raz z nami podążą "sejwy". Tak, tak - Blizzard zapowiedział zapisywanie postępów między platformami.

Wygląda na to, że szczęśliwi posiadacze konsol przenośnych będą mogli dokończyć -rozpoczęte na PlayStation, Xbox lub PC - ubijanie Andariel w drodze do pracy lub szkoły. Potwierdził to producent gry, Rob Fergusson w odpowiedzi na tweeta jednego z fanów. Co ciekawe, pytania dotyczące Diablo 2 zostały zadane pod prywatnym tweetem Fergusona, dotyczącym jego rodziny.  Mimo to, producent udzielił wielu rzeczowych odpowiedzi. Świetna postawa - gratulujemy.

Pytanie o cross-platformową rozgrywkę właściwie wprost dotyczyło konsoli Nintendo Switch. Z radością możemy poinformować, że warto będzie zainwestować w przynajmniej dwie kopie gry. Nowa funkcja Diablo 2 pozwoli przenieść swoje konto wraz ze wszystkimi postaciami i ich ekwipunkiem na dowolne urządzenie, na którym mamy zainstalowaną grę: PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, i Xbox Series X/S.

Reklama

Pewne obawy budzi w nas brak wersji beta Diablo 2: Resurrected na konsolę Nintendo, ale chcemy wierzyć, że było to wynikiem postawy władz japońskiego giganta, a nie problemów samego portu gry. Ciekawi jesteśmy, jak najsłabsza - jakby nie było - z konsol poradzi sobie z tytułem, który potrafi chrupnąć nawet na nieźle wyposażonych PCtach. O graficznych fajerwerkach raczej możemy zapomnieć. Grunt, żeby gra potrafiła utrzymać przynajmniej 30 klatek na sekundę.

Ciekawe jest też to, że mimo cross-platformowego systemu progresji, gra na początku nie będzie oferować funkcji cross-play. Blizzard obiecał pochylić się nad umożliwieniem takiej rozgrywki, ale nie jest to priorytet. Problemem są inne schematy sterowania na poszczególnych platformach. Nie zdziwi nas, jeśli nigdy nie doczekamy się takiej możliwości.

W tym tygodniu powinniśmy spodziewać się więcej newsów ze świata Sanktuarium.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje