Destiny 2 zalicza 20-godzinną przerwę w dostępie do gry. Oto powody

Bungie wypuściło niedawno aktualizację do Destiny 2, która przyczyniła się do długiej przerwy w dostępie do gry.

Fanów Destiny 2, którzy chcieli zalogować się do gry, spotkała ostatnio niemiła niespodzianka. Tytuł był niedostępny przez około 20 godzin, a wszystko za sprawą wadliwego patcha, który powodował problemy i graczy. Aktualizacja została wgrana w ostatni wtorek, ale wielu graczy szybko zorientowało się, że gra skasowała im niektóre osiągnięcia, katalizatory i pieczęcie. Twórcy gry naprawili problem, ale wymagało to przywrócenia stanu serwerów sprzed feralnej aktualizacji.

Śledztwo

Gra musiała zostać wyłączona o godzinie 20:00 polskiego czasu, by zbadać problem - było to w dwie godziny po wgraniu wadliwej aktualizacji. Po długich godzinach testowania i sprawdzania, Bungie oficjalnie oznajmiło, że będzie przywracać stan kont graczy do tego z godziny 17:20 czasu polskiego. Okazało się, że problem spowodowany był przez system śledzący postępy w aktywnościach wymienionych powyżej. Mimo, że gracze kończyli wyzwania z - jak im się wydawało - powodzeniem, gra nie zaliczała im należytych nagród.

Reklama

Oznacza to, że gracze utracili postęp, który udało im się zdobyć na maksymalnie 40 minut przed pierwszą aktualizacją. Jeśli więc w tym czasie kończyliście jakieś cotygodniowe rajdy, lochy, poszukiwania nagród i inne aktywności, musicie rozegrać je ponownie, bo straciliście nagrody za nie. Serwery już zostały przywrócone i działają stabilnie, ale stało się to dopiero po wgraniu aktualizacji do wersji 6.3.0.6, opisanej jako “naprawiająca problem, który powodował utratę progresu dla określonych aktywności".

Nowy dodatek już w drodze

Destiny 2 to niezwykle popularne obecnie MMO / looter shooter od Bungie, do którego każdego dnia loguje się ponad 800 tysięcy graczy, na różnych platformach. Gra ma za miesiąc otrzymać swoje kolejne duże rozszerzenie - Lightfall.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama