Reklama

Dead Island 2 ukaże się także na nowych konsolach

​Ogłoszenie o pracy, opublikowane przez jednej z oddziałów deweloperskich firmy Deep Silver, wydaje się potwierdzać, że nadchodząca gra akcji Dead Island 2 ukaże się nie tylko na PC i konsolach obecnej generacji, ale także na nadchodzących urządzeniach, a więc na Xbox Series X oraz PlayStation 5.

Takie podejście nie będzie zapewne zbyt dużą niespodzianką, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obecna generacja powoli odchodzi już w przeszłość, a nowe konsole mają ukazać się jeszcze w okresie świątecznym obecnego roku, o ile koronarwirus pozwoli. Jest to jednak pewna wskazówka.

Odpowiedzialne za prace Dambuster Studios z angielskiego Nottingham na stronie internetowej poszukuje bowiem pracowników "do następnej odsłony znanej na całym świecie serii Dead Island", która to produkcja opisywana jest dalej jako "przełomowy tytuł na obecne i przyszłe platformy".

Reklama

Projekt, zapowiedziany w zamierzchłej przeszłości 2014 roku, zanotował wiele opóźnień i zmian założeń, i jest obecnie produkowany przez trzecie studio deweloperskie. Cykl zapoczątkował polski Techland, lecz firma z Wrocławia wkrótce później zajęła się swoim pomysłem na Dying Light.

Za pierwszą część serii (i samodzielny dodatek) odpowiadało studio Techland z Wrocławia, ale prawa do cyklu pozostały w rękach wydawcy, którym było Deep Silver. Firma bezpośrednią kontynuację zapowiedziała w już dawno temu - w 2014 roku, ale gra zmaga się z wieloma trudnościami.

Początkowo projektem zajmowało się niemieckie Yager. Ponad dwa lata temu Deep Silver postanowiło jednak zerwać kontrakt, ze względu na różnice kreatywne. Przygotowanie produkcji zlecono brytyjskiemu studiu Sumo Digital, a póżniej obowiązki przejęło właśnie Dambuster Studios.

Od tego czasu Deep Silver (należące właśnie do Koch Media) zdążyło nawet zmienić właściciela, którym jest teraz THQ Nordic, znane w ostatnich latach właśnie z masowego skupowania przeróżnych licencji oraz ich właścicieli. Jak widać, firma ta zamierza nadal produkować Dead Island 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy