Darmowy Once Human już zadebiutował. Duża popularność i średnie oceny

Once Human to kolejny przedstawiciel gatunku survivalu utrzymanego w klimacie postapo. Premiera gry w modelu free-to-play przyciągnęła tłumy graczy. Tytuł zbiera póki co jednak dosyć ambiwalentne oceny.

Once Human jawił się na jedną z najciekawszych gier, jakie trafią na sklepowe półki w lipcu, o czym pisaliśmy w tym materiale. Chociaż tematyka związana z kataklizmami i apokalipsą w ostatnim czasie jest bardzo popularna, nie wydaje się, by na rynku był przesyt tego typu produkcji.

Swoich sił na podbicie tego sektora szukają właśnie deweloperzy ze Starry Studio, wraz ze swoją najnowszą grą akcji. "Po apokalipsie wszystko się zmieniło. Ludzie, zwierzęta, i rośliny opanowała obca istota - Stardust. Jako metaczłowiek możesz przetrwać skażenie i wykorzystać moc Stardust. Graj samodzielnie lub dołącz do innych i walcz, buduj i eksploruj. W tym świecie chaosu jesteś naszą ostatnią nadzieją" - brzmi fabularny opis gry. Once Human to gra opierająca się na przeżyciu. Na pustkowiu czeka na nas ogrom przygód, na które nie zawsze jesteśmy gotowi. Doskwierają nam nie tylko zagrożenia w postaci potworów ale też inne czynniki np. skażona woda, kiepski stan zdrowia psychicznego czy brak żywności. Once Human wbije właśnie rekordy popularności. W darmowy tytuł postapo zatapia się ponad 85 tys. graczy jednocześnie. Liczby te cały czas rosną. W dużej mierze to efekt tego, że produkcja jest dostępna całkowicie za darmo na platformie Steam.

W momencie pisania tego materiału omawiane dzieło zgarnęło Mieszane recenzje na Steamie. Nie brak opinii, że Once Human bardziej przypomina produkcję mobilną niż pełnoprawną grę wydawaną na platformie PC. Oprócz tego gracze zmagają się ze sporymi problemami natury technicznej; występują problemy z połączeniem się z serwerami. Wśród pochlebnych komentarzy wyczytać z kolei możemy, że sporo osób chwali mnogą liczbę zaimplementowanych mechanik, zwracając uwagę na możliwość kreowania i rozwijania bohaterów, system craftingu, dużo zróżnicowanych lokacji do eksplorowania czy opcje tworzenia własnej bazy.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy