​Czy to koniec Wiedźmina? Henry Cavill rezygnuje z roli Geralta w serialu!

Na oficjalnym koncie "Wiedźmina" na Twitterze pojawiła się szokująca informacja dotycząca zmiany w składzie czwartego sezonu serialu. Ogłoszony został nowy aktor, który będzie zaangażowany w projekt. Zastąpi on samego... Henry'ego Cavilla.

Netflix zaskoczył wszystkich. Informacja o zmianie aktora grającego główną i jakże kluczową rolę w serialu... tego nikt się nie spodziewał. Chociaż 3 sezon Wiedźmina jeszcze nie zadebiutował, już wiadomo, że będzie to jednocześnie ostatnia seria, w której zobaczymy popularnego, brytyjskiego aktora. Jego miejsce zajmie Liam Hemsworth.

Henry Cavill nie tak dawno ogłosił hucznie komentowany powrót do roli Supermana w kinowym uniwersum DC, co jak można się domyślać, będzie bardzo absorbujące dla aktora. Wiadomo również, że Cavillowi mocno zależało na przedstawieniu Geralta bliższego książkowej wersji, co niestety mijało się z wizją showrunnerki serialu. Zapewne te jak i inne czynniki spowodowały rezygnację aktora i podjęcie tej trudnej dla niego decyzji, czym podzielił się na swoim Instagramie:

Reklama

Hemsworth wydaje się być zachwycony tą nową przygodą. "Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania w Geralta z Rivii" - powiedział w oświadczeniu. 

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy Hemsworth będzie miał szanse wystąpić w hicie opartym na serii kultowych książek. 32-letni aktor pochodzący z Australii grał we wszystkich czterech częściach "Igrzysk Śmierci", w dobrze znanej wszystkim fanom romansideł Ostatniej Piosence, czy nadchodzącym thrillerze Poker Face, wyreżyserowanym przez Russella Crowe’a, który swoją premierę będzie miał już 16 listopada.

Jednak zanim będziemy mieli okazję zobaczyć Hemsworth’a, minie trochę czasu. Spin-off Wiedźmin: Pochodzenie krwi, który opowiada historię tworzenia pierwszego prototypu Wiedźmina, będzie miał swoją premierę 25 grudnia, natomiast sezon 3 Wiedźmina - ostatni z udziałem Henrego Cavilla w roli Geralta nastąpi dopiero latem 2023. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin | Netflix | Henry Cavill | Liam Hemsworth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy