​Czy Infinity Ward powinno wstydzić się za Modern Warfare 2?

Call of Duty: Modern Warfare 2 to bez cienia wątpliwości jedna z największych gamingowych premier 2022 roku. Wydawało się, że z początku strzelanka od Infinity Ward uznana została przez ogromną rzeszę graczy. Sytuacja nie jest jednak tak kolorowa, a zewsząd coraz częściej usłyszeć można sporo krytycznych słów.

Premiera Modern Warfare 2 była jak z bajki. Najpierw udostępniono tytuł w trybie kampanii wszystkim tym, którzy kupili grę w wariancie pre-order. Fani Call of Duty rozpływali się nad oprawą wizualną, kapitalną historią przedstawioną w grze, a także nad solidną optymalizacją nowoczesnej produkcji.

Modern Warfare 2 odniósł także ogromny komercyjny sukces. Dzieło tworzone w wyniku współpracy Activision oraz Infinity Ward dosłownie w kilka dni od premiery wygenerowało zarobki przekraczające miliard dolarów i tym stało się najbardziej dochodową odsłoną z całej serii gier Call of Duty.

Reklama

Modern Warfare 2 ugina się pod ciężarem krytyki

Rekordy to jednak nie wszystko. Gracze coraz częściej dają upust swoim emocjom, a krytyka spadająca na Modern Warfare przybiera coraz mocniejsze argumenty. Społeczność uderzała już w interfejs gry zaimplementowany przez twórców oraz w nędzny system perksów. W serwisie Reddit gorzkie komentarze wybrzmiewają także wobec innych aspektów związanych z MW 2.

Jeden z graczy bezpośrednio napisał nawet, że Infinity Ward powinno się wstydzić stanem Call of Duty: Modern Warfare 2. We wpisie dodał, że gra sprawia mu przyjemność i jest jedną z lepszych produkcji z całej kultowej serii, ale zmaga się z mnogą liczbą mankamentów.

Krytyce uległy m.in. rankingi w grze i po raz kolejny - interfejs użytkownika. Niewybredne słowa padają także wobec dźwięku, który w grze po prostu nie działa na zadowalającym poziomie. Negatywne rzeczy pojawiły się również w związku z licznymi crashami i innymi problemami technicznymi, które utrudniają płynną rozgrywkę. Cierpkie słowa odniosły się do komunikacji, która w MW2 według autora wpisu jest bardzo trywialna.

Krytyczny, opisany wyżej post, który zagościł na forum Reddita cieszy się obecnie ogromną popularnością, a większość z komentujących tylko zgodziła się z autorem, wskazując przy tym kolejne wadliwe, wciąż obecne rzeczy w Modern Warfare 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy