Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Czekacie na nową wersję pierwszego Resident Evil? Powstaje jeszcze rimejk dwójki

Capcom pracuje nad oficjalnym rimejkiem pierwszego Resident Evil. A co z drugą częścią? Tą postanowili zająć się fani - pewna grupa zdecydowała się na własną rękę odświeżyć dwójkę, dodając też do niej kilka własnych pomysłów.

InvaderGames to zespół moderów, który postanowił zabrać się za rimejk Resident Evil 2. Gra powstaje w oparciu o silnika Unity - za jego pomocą twórcy chcą odtworzyć większość elementów z oryginału.

Reklama

Nie zamierzają jednak na tym poprzestać i planują zaimplementować kilka własnych rozwiązań oraz "technicznych innowacji", których wprowadzenie w czasie premiery pierwowzoru nie było po prostu możliwe. Na przykład gracze będą mogli wybrać pomiędzy statyczną kamerą znaną z oryginału i widokiem znad ramienia, która znalazła się m.in. w czwórce.

Developerzy rozważają również dodanie kilku nowych fabularnych smaczków oraz lokacji. Całość ma być wydanym samodzielnie modem Resident Evil: Darkside Chronicles, którego akcja osadzona była właśnie w trakcie wydarzeń z dwójki.

Remake Resident Evil 2 docelowo ma być udostępniony za darmo - autorzy nie chcą pobierać żadnych opłat. Mają też nadzieję, że swoim projektem zainteresują również Capcom, dzięki czemu firma mogłaby rozłożyć nad nim swoje opiekuńcze skrzydła, wydając go oficjalnie pod swoją egidą.

Z informacji udostępnionych na stronie gry wynika, że kodowanie gotowe jest już w 60%, podczas prace nad ogólnym projektem i dźwiękiem zostały ukończone w 40%. Opracowano już natomiast w całości wątki fabularne. Premiera zaplanowana jest na grudzień, ale nie wiadomo czy uda się dotrzymać terminu, ponieważ alfa miała zostać udostępniona w kwietniu, a nadal jej nie ma.

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama