​Cyberpunk 2077 z rekordowymi wynikami na Steamie. Przebija nawet Wiedźmina

W ostatnim czasie możemy mówić o naprawdę sporym sukcesie polskich producentów z CD Projekt RED. Premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners owiana była dobrą sławą od początku, a dodatkowo jeszcze gracze chętnie wracają do gry Cyberpunk 2077.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili

Cyberpunk 2077 przechodził od początku swojej drogi bardzo wyboistą drogę. Wszyscy pamiętamy, że premiera tego hitowego dzieła od rodzimych twórców miała jeden z najgorszych startów w całej branży gier.

Choć wiadomo było, że na poprawę tego, co zepsute gracze będą musieli poczekać dosyć długo, to deweloperzy nie spoczęli na bierności. Od razu pojawiły się deklaracje, że celem CDPR będzie dostosowanie Cyberpunka w takim stopniu, by gra była dawała radość, a przede wszystkim była w pełni grywalna w długim dystansie czasowym.

Reklama

Po prawie dwóch latach od premiery można już śmiało stwierdzić, że Cyberpunk 2077 zaczyna odnosić sukcesy... i to wcale nie małe, o czym poświadczają statystyki na platformie Steam. Do gry melduje się codziennie milion graczy. Z kolei od kilku dni gra notuje rekordy jeśli chodzi o jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Wyniki przekraczające 120 tys. zalogowanych graczy pozwalają flagowej produkcji polskiego studia uplasować się w czołówce najchętniej ogrywanych aktualnie gier. Co więcej, bieżące rezultaty przebijają pod względem rekordu grywalności... Wiedźmina 3: Dziki Gon, który maksymalnie osiągnął na Steamie 103 tys. jednocześnie grających.

Sukces gry Cyberpunk 2077 to również pokłosie fantastycznie ocenianego serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, który zagościł na rynku 13 września. Użytkownicy Netfliksa zatapiający się przy tej produkcji dają szansę grze. Z kolei ci co mieli okazję wypróbować w przeszłości do CP2077, powracają do rozgrywki, by chociażby sprawdzić, jak wiele rzeczy zostało zmienionych i ulepszonych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama