Reklama

​Cyberpunk 2077 z kosmicznym wynikiem 20 mln sprzedanych egzemplarzy gry

Chyba nikt pod koniec 2020 roku nie spodziewał się, że Cyberpunk 2077 może jeszcze osiągnąć tak duży sukces. Deweloperzy z CD Projekt RED pochwalili się kapitalnym wynikiem sprzedażowym. Okazało się, że ich najnowsza gra sprzedała się już łącznie w liczbie ponad 20 mln sztuk.

Taki wynik związany ze sprzedażą był tylko kwestią czasu. Już od kilku tygodni Cyberpunk 2077 święci triumfy m.in. na platformie Steam, brylując na liście dziesięciu najchętniej ogrywanych gier w rzeczonym serwisie, legitymując się lepszym wynikiem niż chociażby takie tytuły jak: Rust, Destiny 2 czy Lost Ark.

Dodajmy, że po blisko dwóch latach od premiery dzieło polskich deweloperów ponownie przebiło magiczną, rekordową barierę graczy należącą do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na poziomie 103 tys. - tyle bowiem zagrywało się w kulminacyjnym momencie we flagowy "towar eksportowy" Redów.

Reklama

Cyberpunk 2077. Co dalej?

Oczywiście nad Cyberpunkiem nadal pieczołowicie pracują deweloperzy z CDPR. Gra nieustannie otrzymuje poprawki optymalizacyjne i łatki. W dalszej przyszłości w dziele tym zadebiutuje pierwszy duży fabularny dodatek "Phantom Liberty".

Można spodziewać się, że przyszłoroczny debiut "Widma Wolności" w jeszcze większym stopniu przysłuży się na popularność samego Cyberpunka, Bez wątpienia będzie to ogromne wydarzenie dla wszystkich entuzjastów tej gry i już teraz można spekulować, że tytuł po raz kolejny wespnie się na listę bestsellerów.

Być może nawet sukces rzeczonego dodatku wpłynie na decyzję CD Projekt RED i deweloperzy wbrew swoim pierwotnym zapowiedziom zechcą popracować nad kolejnymi dodatkami do ich sztandarowego dzieła?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy