Cyberpunk 2077 - powstaje gra planszowa. Zbiórka przebojem Kickstartera

​Cyberpunk 2077 rozwija się w najlepsze jako uniwersum. CD Projekt RED zapowiedział grę planszową z akcją osadzoną w Night City.

CD Projekt RED powierzył prace nad planszówką zespołowi CMON. Niedawno rozpoczęła się zbiórka na Kickstarterze, poprzez którą twórcy zamierzają pozyskać fundusze na rozwój projektu. Gra - zatytułowana Cyberpunk 2077: Gangs of Night City - powstanie na bazie licencji gry wideo opracowanej przez "Redów".

Zainteresowanie zbiórką jest ogromne. CMON na zrealizowanie projektu potrzebowało 441 tysięcy złotych, a trzy dni po rozpoczęciu kampanii licznik pokazuje już ponad 1,3 mln złotych. Do końca akcji pozostaje 12 dni, co oznacza sporą szansę na zebranie kwoty sięgającej nawet kilku milionów złotych.

Reklama

Jeśli chcecie przyłączyć się do zbiórki, znajdziecie ją na stronie Kickstartera. Na stronie kampanii twórcy opublikowali całe mnóstwo szczegółów dotyczących planszówki wraz z licznymi materiałami graficznymi. Znalazł się wśród nich między innymi widok planszy, figurek czy kart, które posłużą do zabawy.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City - szczegóły

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City to gra planszowa, w której gracze będą konkurować między sobą, przejmując kontrolę nad zwaśnionymi gangami. Każda ze stron konfliktu będzie miała swoje mocne i słabe strony. Podczas starć wykorzystamy karty, dające nam przewagi w różnych aspektach.

W osiąganiu celów pomogą nam także edgerunnerzy i postacie znane z gry CD Projekt RED, takie jak Johnny Silverhand, Jackie Welles, Judy Alvarez czy Horo Takemura.

Jeśli chcecie pograć w Cyberpunka 2077 na planszy, przygotujcie 110 dolarów - tyle wynosi minimalna wpłata na Kickstarterze, w ramach której otrzymamy własny egzemplarz gry. Premierę Cyberpunka 2077: Gangs of Night City zaplanowano na połowę przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama