Reklama

Cyberpunk 2077 otrzyma wersje na nadchodzącą generację konsol

​Już od jakiegoś czasu wiemy, że osoby kupujące Cyberpunk 2077 na Xbox One otrzymają później także - za darmo - kopię na Xbox Series X, działającą w ramach systemu kompatybilności wstecznej. Teraz dowiedzieliśmy się, że CD Projekt na późniejszą datę planuje jednak pełnoprawną konwersję tytułu.

"Jeśli chodzi o pełnoprawną, next-genową wersję, ta zadebiutuje później" - mówił Michał Nowakowski, członek zarządu i wiceprezydent rozwoju biznesu, podczas rozmowy z inwestorami. To wszystkie detale, jakimi był gotowy się podzielić, nie chcąc wdawać się w szczegóły na temat dat.

Nadal nie wiemy także, czy podobna oferta - z kompatybilnością wsteczną - będzie obowiązywać także na PlayStation 5, dla kopii Cyberpunk 2077 przenoszonych z PS4. Tutaj także przedstawiciele CD Projektu nie chcieli komentować, by - jak przyznali - nie "wyskakiwać przed Sony" z ogłoszeniami.

Reklama

Inna ciekawostką, o której mówiono na wspomnianej konferencji, był fakt, że obecnie więcej zamówień przedpremierowych złożono na wersję PC niż na konsole, co w przypadku wysokobudżetowych gier AAA na pewno jest niespodzianką. Być może sytuacja ulegnie zmianie.

Przypomnijmy, że już pod koniec lutego CD Projekt potwierdził, że osoby kupujące Cyberpunk 2077 w wersji na system Xbox One będą mogły zagrać w tytuł także na sprzęcie następnej generacji, a więc na Xbox Series X, po jego premierze. Tym samym potwierdzono, że gra ukaże się na nowej konsoli.

Warto dodać, że nie jest to jakaś wyjątkowo wymagająca inicjatywa dla samego CD Projektu. Mowa po prostu o opcji wstecznej kompatybilności, która na Xbox Series X pozwoli włączać produkcje wydane na wszystkich poprzednich generacjach sprzętu, cofając się wstecz do pierwszego Xboksa.

Program Microsoftu nosi nazwę Smart Delivery. Także ogłoszony w lutym, obejmie także wszystkie piętnaście wewnętrznych firm deweloperskich należących do amerykańskiej korporacji, co oznacza, że całkiem sporo produkcji powinno być dostępnych bez dodatkowych kosztów na Series X.

Jeśli mowa o zewnętrznych studiach, wszystko zależy od ich woli. Producent konsoli podobno zachęca do dołączania do inicjatywy, lecz nie jest to w żaden sposób obowiązkowe. A więc Rockstar nadal będzie mógł sprzedawać gry kilka razy, jak było w ostatnich latach choćby z GTA 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama