Cyberpunk 2077 - CD Projekt uważa, że już prawie naprawił grę

​Wciąż czekacie z graniem w Cyberpunka 2077, aż CD Projekt naprawi go do końca? Możecie już szykować pady.

Prace naprawcze przy Cyberpunku 2077 wciąż trwają, ale ich tempo spadło. CD Projekt zmniejszył zespół pracujący nad poprawkami i aktualizacjami. Studio twierdzi, że proces usuwania błędów i niedoróbek jest już na ukończeniu.

Co prawda będzie kontynuowany w kolejnych latach (CD Projekt jest znany z długofalowego wspierania swoich gier), ale lwią część prac wykonano w ubiegłym roku.

Reklama

CD Projekt bieżącą sytuację przedstawił podczas spotkania z inwestorami. Zaprezentował też wykres pokazujący, jak z czasem zmieniało się zaangażowanie zespołu w poszczególne projekty.

Pod koniec 2021 roku sporo ponad połowa pracowników skupiała się na naprawianiu Cyberpunka 2077 i przygotowywaniu next-genowej aktualizacji. W czerwcu 2021 roku poprawkami zajmowało się już mniej niż 50 proc. A pod koniec lutego 2022 roku - mniej niż 1/8.

Co dalej planuje CD Projekt?

Jednak zmniejszenie grupy osób zaangażowanych w naprawianie Cyberpunka 2077 nie oznacza spadku inwestycji w rozwijanie tej gry. Przeciwnie, obecnie około połowy pracowników skupia się na tworzeniu pierwszego dużego rozszerzenia przygody w Night City.

Na wykresie pokazano też, że studio rozwija obecnie nie tylko Cyberpunka 2077, ale także Gwinta, nową grę w uniwersum Wiedźmina oraz projekty podlegających CD Projektowi deweloperów - Spokko oraz The Molasses Flood.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy