Reklama

Cyberpunk 2077 bije rekordy już 3 godziny po premierze

​Mieliście wątpliwości, czy nowa gra CD Projekt RED przyjmie się tak dobrze jak Wiedźmin? Wydaje się, że zupełnie niepotrzebnie, bo gracze masowo po nią sięgnęli... już w premierową noc.

Cyberpunk 2077 oficjalnie ma swoją premierę właśnie dziś, ale dzień ten zaczął się dla wielu z nas od razu po północy, bo gracze nie mieli zamiaru czekać do rana - czyżby nauka i praca zdalna miały iść w odstawkę? Jak wynika z danych Steama, jak najbardziej, bo w ciągu zaledwie 3 godzin od premiery w grę grało w serwisie jednocześnie ponad milion osób.

I choć w porównaniu z największymi grami sieciowymi nie jest to może wynik wybitny, to w przypadku gier jednoosobowych nie ma sobie równych. Poprzedni rekordzista, czyli Fallout 4, może się pochwalić wynikiem 472 962 osób grających jednocześnie, co miało miejsce w dzień premiery gry w 2015 roku. Wynik 1 003 264 graczy Cyberpunk 2077 jednocześnie jest więc ponad dwukrotnie lepszy, co dobrze pokazuje, jak wiele osób czekało na tę produkcję.

Reklama

Co warto jeszcze raz podkreślić, mowa tu tylko i wyłącznie o Steamie, a gra dostępna jest również na konsolach oraz innych platformach PC, tj. GOG, Epic, GeForce Now i Google Stadia, więc osób jednocześnie zwiedzających świat gry było z pewnością dużo więcej. A do tego trzeba też doliczyć jakiś milion oglądających te rozgrywki na Twitchu, więc gdyby patrzeć na Cyberpunk 2077 tylko przez ten pryzmat, to mamy do czynienia z największym gamingowym wydarzeniem roku.

Czy jest jednak szansa na wyrównanie wyników osiąganych przez ultrapopularne sieciowe battle royale? Trudno powiedzieć, bo poprzeczka jest ustawiona wysoko - PlayerUnknown’s Battlegrounds ma na Steamie rekord 3 257 248 jednoczesnych graczy, ale już takie Dota 2 i CS:GO z wynikami 1 295 114 i 1 308 963 z pewnością są w zasięgu cybernetycznie zmodyfikowanej cyberpunkowej ręki!

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje