Cyberpunk 2077 bez multiplayera. CD Projekt RED wyjaśnia powody decyzji

Blisko dwa lata po premierze Cyberpunka 2077 CD Projekt RED przybliżył nieco proces produkcji i rozwoju swojej gry. Polskie studio zaadresowało właśnie kwestię braku trybu multiplayer.

Cyberpunk 2077 dwa lata temu niestety nie działał i nie wyglądał zbyt dobrze. Wielu graczy twierdziło, że pod toną błędów ukryta jest bardzo dobra gra, ale nawet najbardziej cierpliwi fani nie byli w stanie jej odkopać.

Nie da się jednak ukryć, że CD Projekt RED ciężko pracował nad naprawieniem gry i wreszcie doprowadził ją do właściwego stanu. Cyberpunk 2077 zyskuje ostatnio znów na popularności i jest na dobrej drodze, żeby w przyszłym roku zostać zaktualizowane o pierwszą ekspansję. W zapowiedzianej ostatnio przez Adama Kicińskiego wersji Game of the Year Cyberpunk 2077 może być bardzo dobrą produkcją.

Reklama

Gra jest już na właściwych torach, ale wciąż nie przypomina tego, co zapowiadano w przeszłości, jeszcze przed premierą gry. Philipp Weber z CD Projekt RED zaadresował ostatnio w wywiadzie z Eurogamerem kwestię braku multiplayera. Przyznał w rozmowie z redakcją, że po premierze deweloperzy musieli zmienić priorytety i skupić się na podstawowej wersji gry. R&D i plany rozwoju odeszły na bok w imię dostarczenia kompletnego, sprawnego doświadczenia.

Na tym etapie trudno nawet sobie wyobrazić, jak mógłby wyglądać multiplayer w Cyberpunk 2077. Nie wiemy również, na jakim etapie produkcji tego trybu byli sami deweloperzy. Fani tytułu mają jednak wciąż na co czekać, a ekspansja Phantom Liberty powinna dostarczyć wielu graczom mnóstwo rozrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy