Reklama

Cuphead zawita tylko na PC i Xbox One

Twórcy niezależnego Cuphead - produkcji nawiązującej do klasycznych animacji Disneya - zabrali głos w sprawie platform docelowych gry. Zawód mogą poczuć posiadacze PS4 i Nintendo Switch.

Na łamach forum NeoGAF użytkownik o pseudonimie "double jump" zapytał czy powstający tytuł będzie dostępny tylko PC i Xbox One. Przedstawiciel odpowiedzialnego za projekt studia MDHR - podpisujący się jako Teeth - udzielił odpowiedzi twierdzącej.

Innymi słowy - platformówka nie pojawi się na PlayStation 4 czy Nintendo Switch. Właściciele obu urządzeń nie powinni jednak tracić nadziei - developer podkreślił, że autorzy posiadają wyłączne prawa do gry, co może oznaczać, że ewentualna kontynuacja zadebiutuje nie tylko na komputerach osobistych i konsoli Microsoftu. To jednak pieśń przyszłości.

Reklama

W produkcji pokierujemy poczynaniami tytułowego bohatera. Biedak nie ma szczęścia - podczas gry w karty z diabłem przegrał swoją duszę. Teraz nieszczęśnik stara się odzyskać swoje jestestwo, co oczywiście nie jest takie proste.

Najbardziej intrygującym elementem gry jest oprawa graficzna. Warstwa wizualna stylistyką nawiązuje do animacji koncernu Disney z lat 30. ubiegłego wieku, budząc skojarzenia z klasycznymi obrazami firmy z Myszką Miki.

Cuphead ukaże się 29 września na PC oraz Xbox One. Na komputerach osobistych tytuł pojawi się nie tylko w cyfrowym sklepie Microsoftu, ale też na Steamie, a w późniejszym terminie również na GOG.com. Autorzy rozważają także wersje przygotowane z myślą o systemach Mac OS i Linux.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy