Reklama

Crackdown 3? Microsoft szuka odpowiedniego studia

Trzecia cześć Crackdowna to jedna z tych gier, której brak wśród zapowiedzianych produkcji na Xboksa One był pewnym zaskoczeniem.

W jednym z wywiadów przedstawiciele Microsoftu stwierdzili, że wciąż zamierzają stworzyć kontynuację cyklu, ale w tej chwili szukają odpowiedniej ekipy, która mogłaby zająć się projektem.

W trakcie wywiadu z Philem Spencerem, prezesem studiów Microsoftu, serwis Eurogamer postanowił poruszyć kwestię Crackdowna 3. Logo cyklu pojawiło się na jednym z ekranów interfejsu Xboksa One w czasie majowej prezentacji konsoli, ale samej "trójki" na razie nie zapowiedziano. Czy w ogóle ona powstanie?

Tak - Spencer uważa, że tego typu produkcja (a więc gra z otwartym światem pozwalająca bawić się wspólnie ze znajomymi, którzy mogliby na własną rękę zwiedzać duży wirtualny świat) dobrze pasowałaby do nowej platformy korzystającej z dobrodziejstw "chmury" w usłudze Xbox Live. Na razie jednak Microsoft nie ma odpowiedniego developera, który mógłby stworzyć tytuł.

Reklama

Dwie poprzednie części serii powstały odpowiednio w nieistniejącym już Realtime Worlds oraz Ruffian Games. Oba studia pochodziły z Wielkiej Brytanii i Spencer chciałby właśnie, by Crackdownem 3 zajęła się ponownie jedna z brytyjskich ekip. Pytanie tylko czy gigantowi z Redmond uda się znaleźć stosownego kandydata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama