Control sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy

​Control osiągnęło kolejny niesamowity wynik sprzedaży. Zgodnie z danymi Remedy Entertainment produkcja trafiła do ponad 2 milionów graczy w czym najpewniej pomogła obecność na Steam.

Dyrektor ds. komunikacji w Remedy Entertainment, Thomas Puha ujawnił, że Control kupiło ponad 2 milionów graczy, zaś listopad był dla gry najlepszym okresem pod względem sprzedaży.

Rzadko się zdarza, by jakaś produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rok po premierze, aczkolwiek w przypadku propozycji autorów Alana Wake wpłynęło na to kilka czynników. Po pierwsze przygody Jess Faden trafiły na Steam po rocznej wyłączności na Epic Games Store i to w wersji Ultimate zawierającej wydane dodatki i różne mniejsze elementy.

Ponadto nadejście nowej generacji GeForce RTX zachęciło graczy do sprawdzenia możliwości ray tracingu a Control ma być do tego idealną propozycją. Do tego gra trafia często do różnych promocji, w ramach których wersja Ultimate jest oferowana za naprawdę interesującą cenę. W Control wcielamy się w agentkę Jess Faden, która przybywa do Najstarszego Domu gdzie staje się świadkiem inwazji mocy nie z tego świata.

Reklama

Po tajemniczej śmierci szefa Federalnego Biura Kontroli, władzę nad agencją przejmuje główna bohaterka zamierzająca rozwiązać zagadkę przybycia tajemniczych wrogów oraz ich neutralizacji. Warto zaznaczyć, że tytuł spotkał się z mieszanymi ocenami a wpływ na to miał m.in. nietypowy, niepokojący klimat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Control
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama