Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Control sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy

​Control osiągnęło kolejny niesamowity wynik sprzedaży. Zgodnie z danymi Remedy Entertainment produkcja trafiła do ponad 2 milionów graczy w czym najpewniej pomogła obecność na Steam.

Dyrektor ds. komunikacji w Remedy Entertainment, Thomas Puha ujawnił, że Control kupiło ponad 2 milionów graczy, zaś listopad był dla gry najlepszym okresem pod względem sprzedaży.

Reklama

Rzadko się zdarza, by jakaś produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem rok po premierze, aczkolwiek w przypadku propozycji autorów Alana Wake wpłynęło na to kilka czynników. Po pierwsze przygody Jess Faden trafiły na Steam po rocznej wyłączności na Epic Games Store i to w wersji Ultimate zawierającej wydane dodatki i różne mniejsze elementy.

Ponadto nadejście nowej generacji GeForce RTX zachęciło graczy do sprawdzenia możliwości ray tracingu a Control ma być do tego idealną propozycją. Do tego gra trafia często do różnych promocji, w ramach których wersja Ultimate jest oferowana za naprawdę interesującą cenę. W Control wcielamy się w agentkę Jess Faden, która przybywa do Najstarszego Domu gdzie staje się świadkiem inwazji mocy nie z tego świata.

Po tajemniczej śmierci szefa Federalnego Biura Kontroli, władzę nad agencją przejmuje główna bohaterka zamierzająca rozwiązać zagadkę przybycia tajemniczych wrogów oraz ich neutralizacji. Warto zaznaczyć, że tytuł spotkał się z mieszanymi ocenami a wpływ na to miał m.in. nietypowy, niepokojący klimat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Control

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje