Conan Exiles otrzymał czwartą obszerną aktualizację w ramach Age of War

Conan Exiles rośnie w siłę za sprawą kolejnej dużej i darmowej aktualizacji. Wraz z Age of War - Rozdział IV, dodano kolejne nowości w tym wydarzenie Świętych Łowów, ciosy kończące i wiele więcej.

Do Conan Exiles, gry z gatunku survival z akcją rozgrywającą się w otwartym świecie, znanym z Conana Barbarzyńcy, dodano ostatni rozdział w ramach epoki Age of War. Oczywiście, po niej nastąpi kolejna era, która jeszcze nie została zapowiedziana, ale teraz warto skupić się na zaimplementowanych zmianach, a deweloperzy z Funcom zapraszają graczy do ich odkrycia. Wśród nich znajduje się zupełnie nowe wydarzenie zatytułowane Święte Łowy, polegające na sprostaniu wymagającym próbom, które są  powiązane z Władcą Bestii znanym jako Jhebbal Sag. Wraz z wprowadzeniem czwartego rozdziału rozwinięto również system Oczyszczeń, dodano ciosy kończące (system Fatality) oraz poprawiono takie aspekty jak kontrola towarzyszy i system progresji w ramach Karnetu Bojowego.

Reklama

Wraz z darmową zawartością, zaprezentowany został nowy, płatny Karnet Bojowy oraz kolejne przedmioty kosmetyczne, które są dostępne na Bazarze. Wśród nich znajdą się między innymi: zestaw Mrocznego Lochu zawierający m.in. kamienne gargulce, nowe emotki, dekoracje, zwierzątka domowe, kosmetyczne zbroje i bronie i wiele więcej.

Rozpocznij polowanie w pełnym dzikości świecie wraz z premierowym trailerem Rozdziału IV

Wydarzenie Święte Łowy, wprowadzające nowy hub, wrogów i opowieści, korzysta z innych funkcji wprowadzonych w Age of War, chociażby z tawern graczy. które stały się jednym z filarów przyszłych aktualizacji. Postaci z różnych zakątków świata mogą zajrzeć do lokalu gracza i wejść z nim w interakcje. Jedna z nich pojawi się w tawernie właśnie za sprawą czwartego rozdziału, rzucając światło na sytuację związaną z obecnością dziwnych, grasujących w dziczy bestii. Kolejnym z aspektów zabawy, który został ulepszony wraz z najnowszą aktualizacją, jest obecność towarzyszy. Od teraz ich zachowanie będzie bardziej intuicyjne, co idzie w parze z poprawkami dotyczącymi kontroli i wydawaniem komend.

Świat Conana Barbarzyńcy jest brutalny, a dzięki nowym ciosom kończącym (system Fatality) jest to jeszcze bardziej widoczne. Całość inspirowana jest rozwiązaniami przywodzącymi na myśl Age of Conan, a gracze mogą wykończyć otępiałych wrogów w krwawy i niezwykle widowiskowy sposób, dzięki różnorodnym animacjom, unikatowym dla dzierżonej w danej chwili broni.

Rozbudowy doczekał się również system Oczyszczeń, a na graczy czekają takie atrakcje jak walka z potężnymi czarnoksiężnikami, zanim sprowadzą deszcz meteorytów na bazę oraz powstrzymywanie złodziei próbujących wyważyć zamki, by wpuścić innych atakujących. W ramach rozbudowy defensywy z pomocą przyjdą potężne balisty, dzięki którym odparcie ataków wroga staje się możliwe.

By dać graczom więcej swobody, system postępu w ramach Karnetu Bojowego został przeprojektowany, umożliwiając zdobywanie punktów doświadczenia za prawie wszystkie działania w grze, w tym chociażby za zbieranie surowców.

Odkąd w Conan Exiles wprowadzono system epok, do gry dodano ogromną ilość darmowej zawartości i ulepszeń. Funcom z ogromną radością będzie to kontynuować wraz z kolejną erą, która jeszcze nie została zapowiedziana.

Age of War - Rozdział IV jest już dostępne na PC, konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox X|S, Xbox One oraz w usłudze Xbox Game Pass.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Conan Exiles
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy