Commandos 3 doczeka się remastera

​W odświeżoną wersję Commandos 3 zagramy zarówno na pecetach, jak i na konsolach.

Po wydaniu remasterów dwóch pierwszych części serii Commandos studio Kalypso poinformowało, że pracuje obecnie nad wznowieniem trzeciej odsłony. Zmiany, które w nim zajdą, będą raczej powierzchowne.

Gameplay pozostanie taki sam, jak w oryginale, a modyfikacje dotyczyć będą przede wszystkim kwestii technicznych, oprawy audiowizualnej oraz interfejsu użytkownika.

Kalypso zapowiedziało, że w Commandos 3: Destination Berlin w nowej wersji znajdziemy odświeżone modele postaci i pojazdów, a także tekstury. Przebudowany zostanie interfejs użytkownika, a sterowanie nabierze bardziej współczesnego charakteru.

Reklama

Remaster ukaże się w wersjach na PC (wyłącznie na Steamie), PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Abonenci usługi Game Pass w wersję na Xbox One zagrają bez dodatkowych opłat.

Commandos 3 - najgorsza, ale wciąż dobra

Pierwsze dwie części serii - Commandos: Behind Enemy Lines oraz Commandos 2: Men of Courage - uchodzą za jedne z najlepszych strategii taktycznych w historii ("dwójka" osiągnęła na Metacriticu średnią 8,7/10). Trzecią gracze przyjęli znacznie chłodniej (średnia ocena na Metacriticu - 7,2/10), ale to w dalszym ciągu kultowa gra.

Większe obawy można mieć do jakości remastera. Kalypso, odświeżając dwie poprzednie części, nie popisało się zbytnio i nie uniknęło błędów technicznych, np. w formie glitchy.

Gracze narzekali też, że w obu tytułach - opartych skądinąd na historycznych realiach - zastosowano cenzurę, usuwając symbole Trzeciej Rzeszy (obecne w oryginałach wydanych w latach dziewięćdziesiątych). Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem zespół odpowiedzialny za remaster postara się bardziej niż do tej pory.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kalypso Media
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy