Co łączy Devil May Cry i Limp Bizkit? Dowiecie się z serialu Netflixa
Netflix podzielił się nowymi szczegółami nadchodzącego serialu animowanego, bazującego na serii Devil May Cry. Ujawniono między innymi sekwencję otwierającą odcinki, autorstwa Adi Shankara i Studia Mir.
Zapewne ku zaskoczeniu wielu, czołówce towarzyszyć będzie kultowy utwór “Rollin’", zespołu Limp Bizkit - singiel z ich płyty “Chocolate Starfish and the Hod Dog Flavored Water" z 2000 roku. Wybór muzyki jest zapewne nieprzypadkowy - zarówno płyta jak i samo Devil May Cry narodziły się we wczesnych latach 2000. Tak więc o ile puryści DMC mogą protestować czemu w serialu nie pojawia się oryginalna muzyka z gry, o tyle nie mogą przejść obojętnie wobec faktu, że “Rollin’" to doskonale pasujący do tej epoki wybór.
Netflix ogłosił także, że serial pojawi się na platformie streamingowej 3 kwietnia tego roku. Przypomnijmy, że pierwotnie emisję zaplanowano na rok 2024, ale jak to zwykle bywa, coś nie poszło po myśli twórców i doszło do opóźnienia. Jednakże sprecyzowana nowa data premiery to z pewnością doskonała wiadomość.
Serial, zapowiedziany pod koniec września 2023 roku ma się składać z ośmiu odcinków i koncentrować wokół postaci młodego Dante. Główną inspiracją był prequel gry z 2005 roku, Devil May Cry 3: Dante’s Awakening oraz oczywiście całą serią gier - liczącą sobie już 23 lata marką Capcomu, stworzoną przez Hideki Kamiya. Jest on również odpowiedzialny za serię Okami i niedawno zapowiedział jej powrót. Natomiast od premiery ostatniego Devil May Cry minęło już ponad pięć lat - ale póki co nie zanosi się na to, by miała powstać kolejna, szósta już odsłona.
Studio odpowiedzialne za animację, Mir, znane jest ze swoich wcześniejszych seriali - The Legend of Korra, The Boondocks, Young Justice oraz oczywiście Harley Quinn.