Chris Metzen, legendarny deweloper powraca do World of Warcraft

​Wygląda na to, że Dragonflight przyciągnął z powrotem do World of Warcraft nie tylko wielu graczy, ale również deweloperów. Do Blizzarda powrócił właśnie Chris Metzen.

Wśród fanów World of Warcraft nowa ekspansja uchodzi za ogromny sukces. Weterani regularnie narzekali na wiele systemów Shadowlandsów, w pewnym momencie niektórzy zaczęli nawet uciekać do Final Fantasy XIV, a reputacja MMORPG Blizzarda zaczęła spadać. Początkiem Dragonflighta deweloperzy udowodnili, że słyszeli feedback z Shadowlandsów i zmieniają kierunek developmentu.

Reklama

Konsensus graczy może oczywiście jeszcze ulec zmianie. Dragonriding jest fenomenalny, proces levelowania i procesje dostarczają mnóstwo satysfakcji, ale najważniejsza zawartość - mythic+ i raidy - zadebiutowały w grze dopiero parę dni temu. Fani MMORPG wciąż zapoznają się z nowymi aktywnościami i zobaczymy, jak zostaną one przyjęte przez społeczność.

Kontynuując jednak swoją dobrą passę, Blizzard postanowił ogłosić jeszcze jedną, doskonałą wiadomość dla weteranów World of Warcraft. Do pracy w Blizzardzie powrócił Chris Metzen, który przeszedł na emeryturę w 2016 roku. Metzen pracował w firmie przez 23 lata, a swoją przygodę ze światem Warcrafta rozpoczynał w 1994 roku.

Dla wielu fanów gier Blizzarda jest to doskonała informacja, co widać na pierwszy rzut oka nawet po wpisach na Twitterze. Chris Metzen pracował przy Warcrafcie, Diablo, Starcrafcie, a powracający do korzeni gry Dragonflight wydaje się doskonałym momentem na powrót tak legendarnej postaci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Warcraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy