Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Chernobylite ufundowane na Kickstarterze w 9 dni

​Zebranie $100 000 na Kickstarterze w trochę ponad tydzień umieściło Chernobylite na trzecim miejscu wśród polskich gier, które odniosły największy sukces na tej platformie crowdfundingowej, po SUPERHOT oraz The Agony.

$120 000, 1 896 wpłacających i 17 dni do końca zbiórki. Liczby mówią same za siebie, a ponieważ kampania trwa nadal, developerzy z The Farm 51 nie składają broni, publikują nowy materiał wideo oraz ujawniają kolejne progi zbiórki.

Reklama

Developerzy z The Farm 51 mogą zacząć pakować plecaki,  liczniki Geigera, swój stalkerski ekwipunek oraz sprzęt potrzebny do skanowania obiektów w 3D, bo dzięki sukcesowi już odniesionemu na Kickstarterze  czeka ich kolejna wyprawa do Zony. Wszystko po to, żeby zrealizować obietnicę daną graczom, którzy uwierzyli w Chernobylite i nie ustają we wspieraniu projektu. A mianowicie, żeby możliwie szczegółowo odwzorować w grze wyludniony obszar Prypeci.

To jednak nie jedyny cel, którzy stawiają przed sobą twórcy. Wierząc w siłę społeczności graczy już zgromadzonej wokół swojego nadchodzącego survival horroru, gliwickie studio ogłosiło kolejne progi zbiórki oraz powiązane z nimi dodatkowe elementy, które zamierza wprowadzić do gry:

  • Tłumaczenie na język angielski, francuski, włoski, niemiecki oraz hiszpański, po osiągnięciu progu $120 000, a więc już zagwarantowane!
  • System ulepszania broni, który pojawi się w grze po osiągnięciu $130 000.
  • Zaimplementowanie prawdziwych dźwięków Zony, jeśli uda się uzbierać $150 000.
  • Tarakan - zupełnie nowy NPC, którego będzie można zwerbować, o ile zbiórka osiągnie poziom $180 000.
  • I wreszcie dodanie zupełnie nowego poziomu - Czerwonego Lasu, który będzie można eksplorować, a który pojawi się w grze, jeśli uda się zebrać $200 000.

Zwłaszcza dwa ostatnie punkty na pewno wzbudzą szczególne zainteresowanie graczy, warto więc nieco przybliżyć o co dokładnie wzbogaci się gra, po osiągnięciu dwóch ostatnich progów finansowych.

Tarakan - Strefa zmienia ludzi. Tarakan to człowiek, który spędził w niej samotnie wiele lat. Kim naprawdę jest? Jakie sekrety skrywa? Jedyne co jest pewne, to że nie trafił na głównego bohatera przypadkiem... Tarakan nie pamięta swojej prawdziwej tożsamości. Urojenia łączą się w jego głowie z głęboką wiedzą naukową co sprawia, że jest swego rodzaju techno-szamanem. Wydaje mu się, że jest karaluchem rywalizującym z tajemniczym Królem Szczurów, którego wini za swoje obecne położenie. Dzięki wsparciu na Kickstarterze będzie możliwe zwerbowanie Tarakana do drużyny i wykorzystanie jego specyficznych umiejętności podczas misji.

Czerwony Las - to jedno z  najbardziej niebezpiecznych miejsc w Strefie. Obszar totalnej zagłady, w którym roślinność obumarła i przyjęła rdzawoczerwony kolor. Z powodu bardzo dużej radiacji nikt dzisiaj się tam nie zapuszcza... I dlatego właśnie jest to znakomita kryjówka dla grupy ukrywających się przed żołnierzami osiedleńców. Czerwony Las to ogromna przestrzeń do eksploracji, wypełniona tajemniczymi postaciami ukrywającymi się w tej lokacji przed światem pomimo ekstremalnie wysokiego skażenia.

Chernobylite to najnowsza produkcja z gatunku survival horror od twórców gry Get Even. To tytuł, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. Chernobylite pojawi się na PC i konsolach. Gra właśnie pozyskuje fundusze na Kickstarterze w celu rozszerzenia i poprawy głębi swobodnej eksploracji.

Dowiedz się więcej na temat: Chernobylite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje