Reklama

Chernobylite - jak polska gra wygląda i działa na konsolach?

​Gra trafiła w końcu na konsole. Jak produkcja rodzimego studia The Farm 51 prezentuje się na Xboksie i PlayStation?

Co prawda nie jest to jeszcze wersja stworzona stricte z myślą o konsolach nowej generacji (ta dopiero powstaje), tylko edycja na PlayStation 4 i Xbox One, ale dzięki wstecznej kompatybilności można ją uruchomić także na PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S. W sieci pojawiły się już pierwsze porównania grafiki pomiędzy poszczególnymi platformami. Na YouTubie możemy zobaczyć na przykład zestawienie ujęć z wersji na Xbox One X|S oraz Xbox Series X|S.

Jak widać, Chernobylite zarówno na konsolach starej, jak i nowej generacji prezentuje się całkiem przyzwoicie, jednak większość graczy będzie zapewne narzekać na animację w 30 klatek na sekundę. Niestety na 60 FPS-ów musimy poczekać. Prawdopodobnie możemy spodziewać się takiego wyniku w wersji next-genowej. Jej premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Reklama

Chernobylite to gra akcji z elementami survivaluj, w której przenosimy się do czernobylskiej zony, by odkryć tajemnice związane między innymi z tytułowym surowcem - czernobylitem. Produkcja The Farm 51 odniosła spory sukces. Nie tylko została ciepło przyjęta przez media i przez graczy, ale także bardzo szybko się zwróciła. Już po tygodniu od premiery (do której doszło 28 lipca) mogliśmy przeczytać, że przychód ze sprzedaży wyniósł 7,8 miliona złotych, pokrywając tym samym wszystkie koszty. Już we wczesnym dostępie po grę sięgnęło 200 tysięcy osób.

W naszej recenzji Chernobylite otrzymał wysoką ocenę 7,5/10. "Chernobylite to bardzo dobra gra, która byłaby według mnie jeszcze lepsza, gdyby nie była tak... bogata. Autorzy zmieścili w niej tyle różnych elementów, że ewidentnie zabrakło im czasu, by wszystkie z nich na równi dopracować. Jednak pomimo tego uważam, że jest to - jak napisałem na wstępie - pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników postapo, survivalu, horrorów w wersji light" - w taki sposób podsumowaliśmy produkcję The Farm 51.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje