CD Projekt RED przeprasza za konsolową wersję Cyberpunk 2077 i obiecuje poprawę

​Graliście w Cyberpunk 2077 na PS4 lub Xbox One? W takim razie możecie czuć się mocno rozczarowani poziomem gry na tych platformach, z czego CD Projekt RED zdaje sobie sprawę. Polskie studio prosi jednak o drugą szansę i obiecuje poprawę.

Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 na poprzedniej generacji konsol wygląda bardzo słabo i działa wręcz koszmarnie, notując spadki animacji do mocno poniżej 20 kl./s. Jest to o tyle zaskakujące, że gra powstała przecież głównie z myślą o tych platformach (i PC) i w praktyce nie doczekała się jeszcze next-genowego wydania, więc fakt, że gra działa lepiej na PS5 i Xbox Series X w ramach wstecznej kompatybilności nie jest tu żadnym argumentem.

CD Projekt RED zdaje sobie sprawę, że zawaliło na całej linii i wystosowało właśnie oświadczenie, w którym przeprasza graczy za tę sytuację. Studio przyznaje, że brak prezentacji tytułu na konsolach PS4 i Xbox One przed premierą był błędem, gdyż gracze nie mogli podjąć świadomej decyzji zakupowej. Deweloper kaja się także, twierdząc, że powinien bardziej przyłożyć się do dopracowania wersji na konsole.

Reklama

Popularni "Redzi" wypuścili jednak już pierwszą poprawkę pod koniec zeszłego tygodnia i w ciągu 7 dni otrzymać mamy kolejną. Co więcej, na początku przyszłego roku otrzymamy dwie duże aktualizacje, które naprawić mają większość błędów występujących w grze na poprzedniej generacji konsol. Pierwsza pojawi się w styczniu (Patch 1), a druga w lutym (Patch 2).

Producent jednocześnie zastrzega jednak, że nie sprawi to, że gra działać będzie jak na PC czy PS5 lub Xbox Series X (choć i tu ma spore problemy i nie zachwyca oprawą graficzną, co może jednak ulec zmianie po publikacji next-genowego upgrade’u). 

CD Projekt RED prosi więc o drugą szansę i cierpliwość ze strony graczy, ale jednocześnie informuje, że osoby niezadowolone z gry mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy, korzystając z reklamacji PSN i Xbox oraz w innych sklepach, w których zakupiony został Cyberpunk 2077. W razie problemów producent zapewnia wsparcie i prosi o kontakt w tej sprawie przez tydzień, do 21 grudnia.

A jak wyglądają Wasze wrażenia z Cyberpunk 2077? Jesteście zawiedzeni, czy może wręcz przeciwnie?

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy