Capcom chwali się swoimi najlepiej sprzedającymi się grami w historii

​Jak myślicie, która z produkcji studia najbardziej przypadła do gustu fanom, co znalazło odzwierciedlenie w ilości sprzedanych egzemplarzy?

Capcom ma naprawdę bogatą historię i od czasu założenia w 1979 roku, japoński deweloper dostarczył na rynek wiele udanych i popularnych serii. W portfolio firmy znajdą się produkcje dla każdego fana gier wideo, ale jak się okazuje jedna cieszy się wyjątkowym uznaniem, bo znacząco wyprzedza pozostałe na liście 10 najlepiej sprzedających się gier studia w historii. A mowa o Monster Hunter: World, które może się pochwalić sprzedażą na poziomie 14,9 mln sztuk.

Co warto podkreślić, jest to wynik na koniec ubiegłego roku, a tytuł wciąż świetnie się sprzedaje i w tym momencie jest pewnie sporo wyższy. Tak czy inaczej, to niemal dwukrotnie więcej niż zanotowała pozycja numer dwa, a mianowicie Resident Evil 5 z rezultatem 7.6 mln sztuk. Podium zamyka zaś kolejna produkcja z tej ostatniej serii, a konkretniej Resident Evil 6 i jego 7.4 mln sprzedanych egzemplarzy (kolejne miejsce to następne Resident Evil i jednocześnie trzeci najpopularniejszy Resident w historii, czyli ten z numerem 7 i wynikiem 7 mln sztuk).

Reklama

Nie da się zresztą ukryć, że cała dziesiątka jest zdominowana przez serie Resident Evil i Monster Hunter, których wspólny wynik wynosi 60 milionów egzemplarzy! Jedynym tytułem spoza tych serii, któremu udało się zająć miejsce w dziesiątce, jest oryginalne Street Fighter 2 wydane w 1992 roku na SNESa, które rozeszło się w nakładzie 6.3 mln egzemplarzy. Warto też odnotować, że pozycje sześć i siedem należą do tej samej gry, a mianowicie Resident Evil 2, ale w różnych wersjach, odpowiednio Remake i oryginalnej na PlayStation - co ciekawe, to nowsza wersja może się pochwalić wyższym miejscem.

Jak łatwo zauważyć, w pierwszej dziesiątce brakuje innej popularnej serii producenta, a mianowicie Devil May Cry, ale najwyraźniej nie wszyscy mają odpowiedniego skilla, żeby poradzić sobie z przeciwnikami Dantego. Tak czy inaczej, najlepiej sprzedająca się odsłona demonicznego cyklu to Devil May Cry 5, które sprzedało się w nakładzie 3.1 mln egzemplarzy, co wystarczyło na 19. miejsce w zestawieniu. Oto całe Top 10:

  1. Monster Hunter World: 14,9 mln
  2. Resident Evil 5 (PS3/360 version): 7,6 mln
  3. Resident Evil 6 (PS3/360 version): 7,4 mln
  4. Resident Evil 7: 7 mln
  5. Street Fighter 2 (SNES): 6,3 mln
  6. Resident Evil 2 Remake: 5,8 mln
  7. Resident Evil 2 (PS1): 4,96 mln
  8. Monster Hunter Freedom 3 (PSP): 4,9 mln
  9. Monster Hunter Generations (3DS): 4,3 mln
  10. Monster Hunter 4 Ultimate (3DS): 4,2 mln

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy