Call of Duty powodem, dla którego gracze opuszczą PlayStation na rzecz Xbox?

W ostatnim czasie ponownie zrobiło się dosyć gorąco w temacie przejęcia Acitivison Blizzard przez Microsoft. Coraz częściej głos zabierają również przedstawiciele z Sony. Według nich kultowa seria Call of Duty, po trafieniu pod skrzydła Microsoftu może spowodować odpływ użytkowników konsoli PlayStation w kierunku konkurencyjnego Xboksa.

Microsoft z rekordową transkacją w historii sektora gamingowego

Przypomnijmy, że mowa jest o największej, rekordowej w branży gier wideo transakcji opiewającej na kwotę 69 mld dolarów. Gigant z Redmond w momencie sfinalizowania wykupu zgarnie do siebie wiele kultowych marek gamingowych takich jak: World of Warcraft, Overwatch, StarCraft czy Call of Duty.

I to właśnie ta ostatnia pozycja stanowi prawdziwą kość niezgody na linii Microsoft - Sony. Japońscy producenci już od jakiegoś czasu wyrażają głębokie zaniepokojenie sytuacją, którą mogą napotkać za kilka miesięcy. Obawy występują co do dalszych losów kultowej serii Call of Duty. Sony obawiało się, że marka może być ekskluzywnie dostępna tylko na konsolach Xbox.

Reklama

Microsoft oczywiście zaprzecza temu, a sam szef Xboksa, czyli Phil Spencer przyznał, że uczynienie Call of Duty tytułem na wyłączność byłoby aktem skierowanym przeciwko wszystkim graczom i takie coś mogłoby zniszczyć dwie marki: gry Call of Duty oraz samego Xboksa.

Sony wątpliwie spogląda na komunikaty Microsoftu

Sony podchodzi jednak do tych zapewnień z dużą dozą dystansu. Jak możemy przeczytać w dokumentach złożonych Urzędowi ds. Konkurencji w Wielkiej Brytanii (CMA), japońscy twórcy są niemal pewni, że Call of Duty zaoferuje znacznie więcej posiadaczom konsoli Xbox. 

Według nich oprze się to na lepszej integralności gier i innych korzyściach związanych m.in. z bogatszą zawartością dostępną na Xboksach w porównaniu do PlayStation. Oczywiście w osiągnięciu przewagi konsolom Xbox ma pomóc gamingowa usługa Microsoftu, czyli słynny Xbox Game Pass.

Sony jest także zdania, że Call of Duty może być tą marką, która wpłynie na przepływ sporej rzeszy graczy. W skrócie rzecz ujmując, posiadacze konsoli PlayStation mają decydować się na zakup Xboksa z uwagi na wspomnianą wyżej grę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Vita | Microsoft | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama