Call of Duty nie pojawi się w przyszłym roku?

"Call of Duty: Modern Warfare II" to jedna z najgorętszych premier 2022 roku. Produkcja bardzo dobrze przyjęła się na rynku. Niektórzy oczekiwali, że w przyszłym roku będzie kolejna część serii. Wszystko na to wskazuje, że tak jednak nie będzie.

Nowy "CoD" okazał się być hitem

"Call of Duty: Modern Warfare 2" miało swoją premierę 28 października. Gra podbiła serca fanów zarówno kampanią dla jednego gracza, jak i trybem multiplayer. Produkcja otrzymała wysoką notę także od recenzentów. W ciągu trzech dni od premiery produkcja zarobiła aż 800 milionów dolarów, co pokazuje ogromne zainteresowanie tą grą. Wszak seria "Call of Duty" cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat.

Reklama

Gracze oczekiwali, że kolejna część pojawi się już w przyszłym roku. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie. Środowisko liczyło na to, że "Advanced Warfare 2" trafi na rynek już w 2023 roku. Taki scenariusz jednak się nie spełni. Znany gamingowy leaker - Tom Henderson z serwisu insider-gaming.com opublikował informację, według której studio Sledgehammer Games wyda tę produkcję dopiero w 2026 roku. Jakie plany do tego czasu będzie miało studio Activision i ich współpracownicy?

Rozwój "Modern Warfare II" aktualnym priorytetem

Źródła Hendersona mówią o tym, że twórcy mają skupić się nad rozwojem "Modern Warfare 2". Do gry mają zostawać dodane aktualizacje, a być może będzie wydane jakieś DLC uzupełniające kampanię jednoosobową. Warto również pamiętać, że wkrótce pojawi się premiera "Warzone 2", która również pochłonie mnóstwo energii pracowników studia Activision. Prawdodpodobnie przed 2026 rokiem będzie czekała nas jeszcze jedna odsłona "Call of Duty".

Jednak jak na razie nie wiadomo, czy będzie to znów reboot którejś części z przeszłości, czy zupełnie nowa koncepcja na grę. Patrząc na ostatnie działania producentów, raczej ta pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna, choć jak wiadomo, może być bardzo różnie. Jednak fani "Call of Duty" nie powinni narzekać w najbliższych miesiącach i latach. Z pewnością będzie działo się bardzo dużo w związku z tą serią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy