Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Broken Age: Twórcy zarobili pieniądze na drugi epizod

Podzielenie Broken Age na dwie części - dzięki czemu twórcy mieli zdobyć fundusze na dokończenie gry - wywołało sporo kontrowersji.

Na szczęście plan się powiódł - w jednym z wywiadów szef Double Fine wyjawił, że jego zespołowi udało się zdobyć pieniądze na realizację drugiego epizodu produkcji. Tim Schafer dowodzący studiem Double Fine udzielił wywiadu serwisowi GameIndustry, w którym odniósł się do kontrowersji, które wybuchły po tym, jak developerzy podzielili Broken Age na dwie części.

Twierdzi, że reakcja graczy i prasy była dla niego sporym zaskoczeniem - podkreśla jednak, że negatywne opinie pojawiły się tylko u osób, które nie wsparły gry. Schafer zaznacza, że darczyńcy byli dobrze poinformowani o poczynaniach twórców - wiedzieli, że Double Fine tak naprawdę nie brakuje pieniędzy (jak się powszechnie uważało), ale projekt rozrósł się na tyle, że potrzeba było dodatkowych funduszy.

Według niego, spora część krytyki pochodzi od internetowych hejterów, którzy czyhali na jakiekolwiek potknięcie developerów. Podkreśla przy tym, że najlepszą bronią na tego typu osoby jest po prostu ignorowanie ich.

Zmierzenie się z negatywnym odbiorem opłaciło się - Schafer wyjawił, że plan twórców powiódł się i pieniądze ze sprzedaży pierwszego aktu Broken Age wystarczyły, by pokryć koszty prac nad drugim epizodem. Ten oczywiście zostanie udostępniony za darmo posiadaczom pierwszego rozdziału.

Dowiedz się więcej na temat: Broken Age

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje